Kierowca Golfa atakując Teslę na autostradzie, posunął się za daleko. Czegoś takiego nikt się nie spodziewał

Kierowca Golfa atakując Teslę na autostradzie, posunął się za daleko. Czegoś takiego nikt się nie spodziewał

kierowca vw golfa atakuje tesle2

Podaj dalej

Nagranie z francuskiej autostrady stało się viralowe, a to za sprawą niebezpiecznego zachowania jakiego dopuścił się kierowca Volkswagena Golfa. Incydentów na drogach wciąż przybywa, ale czegoś takiego dawno nie widzieliśmy. Tesla Model 3 zarejestrowała prawdziwe polowanie.

Kierowca Volkswagena Golfa atakuje Teslę Model 3 na ruchliwej autostradzie

Incydent, jaki zarejestrowała dzięki swoim kamerom Tesla, to najbardziej popularne we Francji nagranie, gdzie oglądamy jak kierowca Golfa ściga elektryczny samochód. Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna jego zachowania to bardzo niebezpieczna jazda, która mogła skończyć się śmiercią ludzi.

Jak zobaczysz na nagraniu, kierowca Volkswagena Golfa zasadniczo atakuje Teslę Model 3 swoim samochodem. To nie jest typowa sytuacja typu „sprawdź hamulec i ruszaj”, albo obejrzyj mój „środkowy palec” i klakson. Wygląda to na prawdziwe polowanie na kierowcę Tesli. Czyżby właściciel VW Golfa był miłośnikiem gier  video?

Jak donosi Wham Baam Teslacam początkowy incydent drogowy kończy się pościgiem na autostradzie, lekkomyślną jazdą, groźbami i złośliwym zachowaniem. Publikacja informuje również, że oryginalny film zablokowano lub usunięto w kilku miejscach, więc to co widzisz jest kolejną próbą  udostępnienia materiału filmowego.

kierowca vw golfa atakuje tesle
youtube

Volkswagen wyprzedzał prawym pasem co jest niedozwolone

Nagranie nie informuje, kto rozpoczął to szaleństwo na ruchliwej autostradzie, ale w świetle zdarzeń nie ma to większego znaczenia. Nic nie usprawiedliwia szalonego przejazdu z narażeniem życia innych uczestników ruchu.

Jak głosi historia, kierowca VW Golfa ścigał się, by wyprzedzać samochody na prawym pasie, co we Francji jest nielegalne. Wjechał tuż przed Teslę Model 3 i sprawdził jej hamulce.

Kierowca Tesli Model 3 biorąc pod uwagę osiągi swojego samochodu chciał jak najszybciej oddalić się od auta, by zapobiec eskalacji przemocy. Takiej reakcji jednak się nie spodziewał. Kierowca Golfa próbował przypiąć się do boku Tesli Model 3  i zepchnąć ją z drogi.

Agresywny kierowca VW w pewnym momencie całkowicie wstrzymał ruch na autostradzie. Wysiadł nawet z samochodu by skonfrontować się z właścicielem Tesli. W tym momencie posunął się tak daleko.

Tesla Model 3 szybko odjechała, próbując uciec, ale spory ruch ją spowolnił. Nic dziwnego, że kierowca VW skorzystał i szybko powrócił.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News