Kierowca diesla wpadł im w oko, chociaż zupełnie się nie spodziewał. Mandat za głupotę to i tak za mało

Kierowca diesla wpadł im w oko, chociaż zupełnie się nie spodziewał. Mandat za głupotę to i tak za mało

Podaj dalej

Wieczorny popis kierowcy ciężarówki z Litwy, nagrała kamera radiowozu podlaskiej grupy Speed. 58-latek nie spodziewał się, że stary diesel może tak dobrze pociągnąć i liczyć na zainteresowanie policjantów, na co dzień ścigających grubsze fury.

We wtorek wieczorem w Zagórzu (podlaskie), policjanci z grupy Speed nagrali manewry ciężarówki, z jakimi codziennie mają do czynienia okoliczni mieszkańcy. Kierowca przepisy miał w głębokim poważaniu.

Podlaska Policja

Kierowca diesla ukarany mandatem

Obywatel Litwy zdecydował się na manewr wyprzedzania w miejscu, w którym nie był on dozwolony. Lekceważył także inne przepisy drogowe.  Na zamieszczonym filmie widać, jak gładko mu poszło olanie podwójnej ciągłej i znaków dotyczących dozwolonej prędkości.

Mieszkańcy regionu codziennie są świadkami nieodpowiedzialnej jazdy takich dzbanów. Nie trzeba mieć wielkiej wyobraźni, żeby wiedzieć co stanie się gdy na przeciwległym pasie pojawi się samochód.

Kierowca MAN-a został ukarany mandatem, ale czy to mu przemówi do rozsądku i szare komórki podejmą pracę? Tego nie wiadomo. Nieprawidłowe wyprzedzanie jest najczęstszą przyczyną śmiertelnych wypadków na drodze. Za przykład może posłużyć chociażby ostatnie tragiczne w skutkach bezmyślne zachowanie kierowcy BMW.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News