Kia kradnie projektantów marki od nosaczy. Czy zobaczymy radykalne zmiany?

Kia kradnie projektantów marki od nosaczy. Czy zobaczymy radykalne zmiany?

Podaj dalej

Koreański producent Kia, za sprawą ostatniej nominacji postawił kropkę nad i, w kierunku zajęcia pozycji lidera w dziedzinie elektryfikacji i wykorzystania nowych możliwości projektowych.

Kia Motors mianowała Won Kyu Kang wiceprezesem i szefem Kia Design Innovation. Wcześniej piastował on stanowisko dyrektora projektowego BMW Designworks.

Czy Kia dostanie eleganckie wąsy?

Won Kyu Kang
Foto Kia

Specjalizując się w zaawansowanych projektach Kang, będzie kierować strategicznym rozwojem projektów Kia. W rezultacie, będzie miał wpływ na przyszłe projekty stylistyczne. Zmiany obejmą, zarówno nadwozia jak i wnętrza całej gamy modeli Kia.

To kolejny nalot producenta na pracowników Bmw

Kang podchodzi do nowego zadania z entuzjazmem.

„Wierzę, że Kia odegra główną rolę w definiowaniu nowej ery projektowania, oferując szeroką gamę zelektryfikowanych produktów i wizjonerski plan mobilności na przyszłość. Jestem podekscytowany, że mogę być częścią tej podróży z zaangażowanym zespołem projektowym w Kia, aby jeszcze bardziej wzmocnić linię produktów i strategię projektowania. Jestem przekonany, że wiedza zgromadzona podczas mojej kariery przyczyni się do ciągłej transformacji Kia i nie mogę się doczekać pracy z zespołem w nowych kreatywnych kierunkach. ”

Słynny projekt Won Kyu Kanga

Podczas swojej pracy w BMW, Kang kierował projektem  przyciągającego wzrok 3.0 CSL Hommage 2015.  W związku z tym, możemy się spodziewać ciekawych modeli koreańskiego producenta.

Bmw 3.0 csl hommage
foto Bmw

W marcu 2020 r. firma zatrudniła innego projektanta Bmw, Jochena Paesen’a. Zajął stanowisko wiceprezesa Interior Design Group w Kia Design Center.

Kang podjął pracę szefa Kia Design Innovation w tym miesiącu. Obaj panowie będą raportować postępy swoich prac, koledze. Starszemu wiceprezesowi i szefowi centrum projektowego, Karimowi Habibowi.

W rezultacie, wszystkim panom wypada życzyć owocnej współpracy i niezapomnianych ( w pozytywnym znaczeniu) projektów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News