Kia i Rafa zostali partnerami. Najszybsza rakieta Nadala będzie jeździć w EV6

Kia i Rafa zostali partnerami. Najszybsza rakieta Nadala będzie jeździć w EV6

Kia & Rafael Nadal EV6 Handover Event

Podaj dalej

Koreański producent Kia przekazał Rafie Nadalowi specjalną wersję crossovera EV6, co nastąpiło w ramach partnerstwa marki z hiszpańskim tenisistą. Nadal zobowiązał się, że na co dzień będzie jeździł pojazdami z napędem elektrycznym. Ponadto Rafa Nadal Academy od 2022 r. przejdzie na samochody elektryczne.

Kia EV6 będzie jeździć na Majorce

Rafael Nadal będzie jeździł swoją specjalną Kia EV6 po rodzinnej Majorce. Ponadto będzie używał tego samego modelu podczas swoich podróży na ważne turnieje tenisowe, takie jak Australian Open 2022. Jak wiadomo poleci na turniej samolotem, ale do podróżowania po kraju dostanie EV6.

Fani tenisa doskonale wiedzą, że Nadal jakiś czas temu doznał kontuzji, co wpłynęło na gorsze wyniki na Wimbledonie i zmusiło go do wycofania się z igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku, a także z US Open.

Dziś wiemy, że ​​Rafael Nadal weźmie udział w Australian Open 2022 i przyjedzie na korty tenisowe elektryczną Kia EV6. Niestety nie wiemy, czy Rafa pokona Djokovica w następnym meczu, więc na tę wiadomość musicie poczekać i zobaczyć to sami.

rafael-nadal-kia-ev6
Photo by Clive Brunskill/Getty Images for Kia

Rafael Nadal i jego EV6 spotkali się na korcie

Tenisista odebrał swój nowy elektryczny samochód podczas ceremonii, która odbyła się w jego rodzinnym mieście Manacor na Majorce. Jak przystało na mistrza rakiety, ceremonia odbyła się na korcie tenisowym jego akademii. Kia postanowiła urozmaicić widowisko, używając systemu V2L, do oświetlenia boiska.

Dzięki systemom V2V i V2L model EV6 może stać się jeżdżącym źródłem energii. Prądu zgromadzonego w akumulatorze samochodu można użyczyć innemu pojazdowi (nie tylko marki Kia) lub zasilać wręcz instalacje o napięciu 230 V. Maksymalna moc ładowania urządzeń zewnętrznych to 3,6 kW.

Jednym słowem Kia EV6 może dostarczyć do 3,6 kW energii elektrycznej, co zamienia go w jeżdżący power bank. Nie jest to jedyny pojazd na świecie, który to potrafi, ale jest to funkcja, która mieści się w kategorii „fajnie ją mieć”.

Rafael wie, że jego styl życia „ nie jest w pełni zrównoważony ”, ale uzasadniał go tym, że jego praca wymaga wielu podróży. Podobnie jak inni „zieloni sportowcy” również Nadal obiecał dokonać zmian w swoim życiu, które pozwolą ograniczyć jego osobisty ślad CO2.

Rafael Nadal i KIA EV 6
Photo by Clive Brunskill/Getty Images for Kia

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News