Ken Block teraz będzie jeździł z Audi. Właśnie podpisał kontrakt [WIDEO]

Ken Block teraz będzie jeździł z Audi. Właśnie podpisał kontrakt [WIDEO]

ken-block-audi 2

Podaj dalej

Ken Block, postać, której miłośnikom motoryzacji nie trzeba przedstawiać właśnie nawiązał współpracę z Audi. Zawodowy kierowca rajdowy, współzałożyciel DC Shoes i współwłaściciel Hoonigan Industries, a dawniej ukochany Ford Motor Company, pomoże niemieckiemu producentowi samochodów w rozwoju elektromobilności.

Ken Block oficjalnie debiutuje w drużynie Audi

Producent z Ingolstadt potwierdził już jakiś czas temu, że kończy produkcję samochodów z silnikami diesla i benzynowymi. Za kończową datę przyjmuje sie 2026 rok.
Audi obecnie pracuje nad rozwojem floty samochodów elektrycznych a topowym modelem jest RS e-tron GT. Elektryk, który dzieli plaformę z Porsche Panamera jest w stanie osiągnąć setkę w czasie niespełna 3 sekund.

„Elektryfikacja zmienia zasady gry, podobnie jak kiedyś napęd na cztery koła quattro” – powiedział dyrektor zarządzający Audi Sport, Julius Seebach. „Dzięki Kenowi Blockowi mamy w zanadrzu ekscytujące rzeczy, które idealnie pasują do naszej strategii”

ken-block- audi

Wydaje się, że 53-letni kierowca rajdowy jest zwolennikiem całkowicie elektrycznej rewolucji. Co nie znaczy, że silniki spalinowe, nie są nadal kluczowe w jego karierze.

„Uwielbiam wszystko, co sprawia, że jestem szybszy. Auta elektryczne to potrafią. A jeśli chodzi o dźwięk, to mam dzieci, które się tym nie przejmują” – oświadczył Block. Szkoda, że ​​dla młodzieży spalanie wewnętrzne nie jest ekscytujące z punktu widzenia przyjemności słuchowej, ale rozumiem lukę pokoleniową, ponieważ na przykład nie podoba mi się TikTok. Kto powiedział: OK, boomer?

Żarty, żartami ale wszystko co powiedział Ken Block to prawda. Samochody elektryczne są z natury szybsze, ponieważ generują moment obrotowy znacznie szybciej niż tradycyjne z podwójnym turbodoładowaniem. Niestety ale nawet rozdzierający uszy V12 dziś już nie ma z nimi szans.

Potęga finansowa Grupy Volkswagen i doskonała inżynieria Porsche, to pewny przepis na to, że Audi opracuje w przyszłości świetne samochody elektryczne.

Przeczytaj również