Karambol 40 samochodów na autostradzie. Wypadek spowodował czarny lód [WIDEO]

Karambol 40 samochodów na autostradzie. Wypadek spowodował czarny lód [WIDEO]

WYPADEK w USA zderzyło sie 40 samochodów. 3

Podaj dalej

Kierowcy  muszą o tej porze roku mieć się na baczności, bo czarny lód to bardzo niebezpieczne zjawisko, o czym świadczy ten groźny wypadek. Wystarczył moment by nawierzchnia autostrady stała się śmiertelną pułapką.

Wypadek pochłonął 40 samochodów

Dramatyczny w skutkach wypadek wydarzył się o godzinie 5:45 na autostradzie w zachodnim Wisconsin (USA). Dramatyczne wideo i zdjęcia udostępnione przez patrol policyjny i TMJ4 News ujawniają jak podstępny i niebezpieczny jest czarny lód.

Winę za ten stan rzeczy ponosi pogoda, a konkretnie marznący deszcz, który szybko zamienił powierzchnię autostrady w taflę lodu. W rezultacie półciężarówka zderzyła się z dwoma samochodami i spłonęła. Dalej, jak informuje Wisconsin State Patrol sprawy potoczyły się błyskawicznie.

Przerażające sceny na autostradzie

Jak informuje policja Wisconsin do wypadku z udziałem 40 samochodów doszło o 5:45,  23 grudnia. Na szczęście pomimo dramatycznych scen i pożaru obyło się bez ofiar śmiertelnych, a obrażenia kierowców nie zagrażają ich życiu.

W następstwie wypadku zablokowano autostradę na wschodnim i zachodnim pasie autostrady I-94 na 96 kilometrze w hrabstwie Jackson. Ponadto zamknięto zjady:  81 (Foster) i 115 (Black River Falls). Skutki karambolu usuwano do godziny 20:00.

W kolizji uczestniczyły zarówno samochody osobowe i ciężarowe, w związku z tym kierowcy mieli sporo szczęścia. Udostępnione zdjęcia i nagranie wyglądają przerażająco.

O tej porze roku nie trudno o zjawisko jakim jest marznący deszcz, dlatego kierowcy muszą mieć się na baczności.

Uwaga kierowcy! Czarny lód powrócił! Wystarczy jeden szczegół i nie dasz mu się zaskoczyć

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News