Jest węgiel groszek w promocyjnej cenie. To dziś prawdziwa okazja na rynku- sprzedają od ręki bez kolejek

Jest węgiel groszek w promocyjnej cenie. To dziś prawdziwa okazja na rynku- sprzedają od ręki bez kolejek

węgiel z kazachstanu

Podaj dalej

Węgiel do ogrzewania domów jest dziś najbardziej poszukiwanym rodzajem paliwa. Polacy z braku możliwości zakupu surowca dobrej jakości w jak najniższej cenie podróżują ostatnio do Czech i na Ukrainę. To jedyny sposób, by kupić go od ręki bez kolejek i logowania w e-sklepach. Wśród wielu ofert sprzedaży, które nie zawsze są pewne, pojawiła się zupełnie nowa. Taka cena to dziś prawdziwa okazja.

Wystawiają świetny węgiel w promocyjnej cenie na sprzedaż

Jeśli jesteś w grupie tych, którzy nie mają paliwa do ogrzewania domu na zimę, to można kupić węgiel o dobrych parametrach od Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (MPEC) w Olsztynie.

Oferuje ono surowiec z Kazachstanu, ponieważ posiada nadmiar w ilości 300 ton, a musi spłacić swoje długi w postaci zaciągniętych kredytów. Cena jest atrakcyjna, biorąc pod uwagę ceny na składach, o ile te jakiś węgiel posiadają.

Cenę wywoławczą węgla, który trafia na licytację, ustalono na 2 460 zł za tonę. W jednej aukcji jest możliwy zakup 5 ton groszku. Jak pisze MPEC, węgiel kamienny z Kazachstanu, charakteryzuje się wysoką kalorycznością i odpowiednimi parametrami. Po odpowiednim odsianiu do postaci groszku można go stosować w domowych piecach.

węgiel licytacja
Pixabay

Gdzie i kiedy można licytować?

Węgiel trafi na licytację w piątek, 23 września w ilości 300 ton surowca. Aukcje będą się odbywać w godzinach 9:00-13:00 za pośrednictwem portalu eB2B pod tym adresem. Aby wziąć udział w licytacji- należy wpłacić wadium w wysokości 1000 zł.

Jak poinformowało przedsiębiorstwo, potrzebuje ono na potrzeby swoich kotłów miału węglowego. Dlatego powstały z odsiania groszek może wystawić na sprzedaż.

Licytacje potrwają do wyczerpania limitu 300 ton. Cena wywoławcza ustalona przez MPEC na 5 ton surowca wynosi 12 300 zł (2 460 zł za tonę). Ponadto obowiązuje limit 5 ton na jednego nabywcę. W związku z tym, że minimalne przebicie wynosi 50 zł, może się okazać, że finalnie cena będzie sporo wyższa. To dlatego, że popyt jest ogromny, węgla nie ma i ludzie są zdesperowani.

Wiemy, że węgla na rynku jest mało i w geście solidarności społecznej wystawiamy na sprzedaż to, co możemy sprzedać. Podkreślam, że to produkt pełnowartościowy– powiedziała rzecznik MPEC, cytowana przez lokalny portal tko.pl.

NIE PRZEGAP

Tani węgiel rozchwytywany. Czesi zszokowani- takiego najazdu się nie spodziewali

Dopłaty na węgiel. W tych przypadkach nawet złożone już wnioski będą unieważnione- pieniędzy nie dostaniesz

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News