Jest kolejna okazja na spore pieniądze z ZUS. Polacy już od poniedziałku ruszyli z wnioskami

Jest kolejna okazja na spore pieniądze z ZUS. Polacy już od poniedziałku ruszyli z wnioskami

zus-nowe-doplaty

Podaj dalej

Pojawiła się kolejna okazja na dodatkowe środki finansowe z ZUS. To na skutek nowego konkursu ogłoszonego przez tę instytucję. Tym razem kwota maksymalna, jaka można uzyskać wynosi 300 000 złotych. Wnioski można składać już dziś. Kto tym razem i na co może te środki spożytkować?

Od 17 kwietnia do 18 maja – tyle jest czasu na uzyskanie nowego dofinansowania z ZUS

W ramach nowego konkursu ogłoszonego przez ZUS, od dziś o dodatkowe 300 000 zł mogą się starać płatnicy składek. Ta kwota stanowi maksymalne dofinansowanie do projektów, które spełnią określone zadanie.

Chodzi o poprawę bezpieczeństwo pracy i zminimalizowanie negatywnego oddziaływanie szkodliwych czynników na pracowników w ich miejscu pracy.

Wnioski można składać od 17 kwietnia do 18 maja 2023 r. W ramach konkursu każdy płatnik składek może uzyskać dofinansowanie nawet do 80% wartości projektu, ale nie więcej niż 300 tys. zł – poinformowała prezes ZUS, cytowana przez Business Insider.

doplata pieniadze ZUS
fot. freepik

Kto i na co może wydać środki, a kto lepiej żeby wniosków nie składał?

Przyznane środki z ZUS można będzie wydać na określone zakupy. Chodzi tu m.in. o zakup maszyn, urządzeń i sprzętu do ochrony przed hałasem, drganiami mechanicznymi, czy promieniowaniem elektromagnetycznym. Dofinansowanie można także wydać na urządzenia poprawiające bezpieczeństwo wykonywania prac na wysokości.

Szanse na uzyskanie dofinansowania mają zatem ci, którzy przedstawią projekty, które w znacznym stopniu posłużą bezpieczeństwu pracowników. Jednak nie wszyscy mają szansę na takie dofinansowanie.

Wśród nich są dłużnicy ZUS, którzy zalegają z opłacaniem składek lub podatków. Do tej grupy należą także przedsiębiorcy będący w toku likwidacji działalności, bądź upadłości.
Pozostali już dzisiaj mogą składać wnioski. Należy je przesłać za pośrednictwem strony www.prewencja.zus.pl. To jedyna dostępna forma wnioskowania.

NIE PRZEGAP

Od tej daty zmieni się wszystko w polskich domach. Polacy, którzy są na tej liście muszą znać ten przepis, bo mogą mieć spore problemy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News