Jak daleko pojedzie Tesla zimą a jak latem? Ten test wyjaśnił, jak duża jest różnica [WIDEO]

Jak daleko pojedzie Tesla zimą a jak latem? Ten test wyjaśnił, jak duża jest różnica [WIDEO]

Tesla Elon Musk

Podaj dalej

Jak duży wpływ ma pogoda na rzeczywisty zasięg baterii? Ten test wyjaśnił, że spory i pokazał, jak Tesla radzi sobie w różnych warunkach pogodowych. To przydatne informacje dla każdego, kto decyduje się kupić samochód elektryczny.

Jak duży wpływ ma pogoda na rzeczywisty zasięg Tesli Model 3?

Wielu kierowców z dystansem podchodzi do zakupu samochodu elektrycznego m.in. z obawy o utratę zasięgu. Ten test wyjaśnia, jak Tesla funkcjonuje w różnych warunkach pogodowych i jak  wpływają one na rzeczywisty zasięg baterii.

Samochody elektryczne są coraz bardziej popularne i coraz więcej osób zaczyna podróżować nimi na dłuższych dystansach. Te podróże znacznie różnią się od siebie, bo kierowca korzysta z samochodu w różnych warunkach pogodowych.

Dlatego test, który wykonał kanadyjski Youtuber, jest niezwykle przydatny. Wyjaśnia bowiem, jak daleko jest w stanie pojechać naładowany samochód zimą i latem.

Sprawdził jak Tesla Model 3 radzi sobie z pogodą

Kanadyjski Youtuber TESLAPEG sprawdził, jaka jest różnica między tym, jak jego Tesla Model 3 Standard Range Plus radzi sobie w optymalnych warunkach, a jak w starciu z brutalną zimową pogodą.

Kierowca podróżował za każdym razem autostradą z prędkością od 100 do 110 km/h, z włączoną klimatyzacją. Temperatura wewnątrz samochodu za każdym razem wynosiła 21 stopni.

Na początku podróży, w optymalnych warunkach letnich (17-19 °C i sucha nawierzchnia) akumulator Modelu 3 miał zasięg 352 km, przy prawie 100% naładowaniu baterii.
Na tym samym etapie w warunkach zimowych (-21 °C, mróz) bateria Tesli Model 3 wskazywała zasięg 318 km.

Podobnie było w przypadku przewidywanego zasięgu jaki w obu przypadkach znacznie różnił się od siebie. W letnich warunkach jego przewidywany zasięg wynosił 312 km, podczas gdy zimą był zawrotnie niski, bo jedynie 184 km.

Tesla Model 3 test zasięgu
YouTube

Po przejechaniu dystansu 100 km wskaźnik poziomu naładowania baterii nadal odpowiadał przewidywanemu zasięgowi. Kierowca stwierdził, że jeśli będzie kontynuował jazdę w optymalnych warunkach, jego Tesla Model 3 przejedzie dystans 315 – 330 km.

Kilka miesięcy wcześniej przeprowadzał test złej pogody. Jak zauważył , ​​jest to znacznie więcej, a konkretnie o 140 km więcej od tego, co uzyskał w warunkach zimowych.

Jak wskazuje kierowca od czasu zakupu w 2020 roku, Tesla Model 3 straciła około 30 km zasięgu z powodu degradacji akumulatora.

Przeczytaj również