Jaguar F-Type, Pettera Northuga trafił na sprzedaż, właściciel do więzienia

Jaguar F-Type, Pettera Northuga trafił na sprzedaż, właściciel do więzienia

Jaguar F-Type Northuga

Podaj dalej

Jaguar F-Type z silnikiem V-8, o pojemności pięciu litrów i mocy 575 koni mechanicznych, Pettera Northuga trafił na sprzedaż.

Jego właściciel to barwna postać i gwiazda sportów zimowych. Niewątpliwie utalentowany i krnąbrny biegacz,  uwielbia szybką jazdę samochodem i używki, z którymi od kilku lat nie może sobie poradzić.

Norwegia nie dla piratów drogowych

Northug zakończył karierę sportową w 2018 roku. Obecnie pracuje jako komentator kanału TV2 norweskiej telewizji.
Sportowiec był już skazany, bo w 2014 roku odbył karę 50 dni w obroży monitorującej. Ponadto stracił dożywotnio prawo jazdy, za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu.

Według norweskiego prawa można ubiegać się o jego odzyskanie, ale nie wcześniej niż po 5 latach.

foto Terje Pedersen

Cztery razy złamał przepisy drogowe

Multimedalista olimpijski i mistrzostw świata w biegach narciarskich został skazany przez sąd w Oslo. Tym razem kara jest bardziej surowa, ponadto po raz kolejny odebrano mu dożywotnio prawo jazdy.

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

Northug w ciągu czterech dni, cztery razy złamał przepisy ruchu drogowego. Na drogach z ograniczeniem do 80 km/h poruszał się z prędkością ponad dwustu km/h. Oliwy do ognia dodał fakt, że filmował telefonem swoje wyczyny za kierownicą Jaguara.

Używanie telefonu podczas jazdy jest w Norwegii zabronione.

Jaguar F-Type

 

Szybkie samochody i narkotyki, coś tu ewidentnie poszło nie tak

Sąd w Oslo tym razem wymierzył Northugowi karę siedmiu miesięcy więzienia, którą odbędzie w zakładzie penitencjarnym. Po raz kolejny odebrano mu dożywotnio prawo jazdy. Ma to związek z sierpniowym zatrzymaniem sportowca,  jadącego Jaguarem z szaloną prędkością.

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

Kierowca był w stanie takiej euforii, że funkcjonariusze podejrzewali go o prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków. Badania krwi tego nie potwierdziły, ale podczas rewizji w jego domu policja znalazła narkotyki, m.in. kokainę.

Foto Ole Martin Wold

Multimedalista olimpijski idzie do więzienia

Sędzia Ole Kristen Oeverberg w uzasadnieniu wyroku zwrócił uwagę na fakt, że kierowca swoją „dziką jazdą” spowodował po raz kolejny ogromne zagrożenie. W dodatku nagrał telefonem cztery filmy wideo, na których bardzo wyraźnie widać brawurową jazdę Jaguarem i prędkościomierz samochodu. Słychać na nich jak wyzywa mijanych kierowców, nazywając ich „tłumokami i idiotami”

„Ten kierowca wykazał się ogromna arogancją i nie wyciągnął żadnych wniosków z poprzedniej kary, ponieważ jak tylko otrzymał prawo jazdy z powrotem, to od razu rozpoczął swoje nieodpowiedzialne wybryki. Takie zachowanie jest nie do przyjęcia i musi być surowo karane” – zaznaczył.

Jaguar F-Type
foto Finn.no

Jaguar F-Type szuka nowego właściciela

W czasie poniedziałkowej wideokonferencji Northug przyznał się do winy.

„Przyznaję, że rozpędzałem się od zera do ponad 200 kilometrów na godzinę. Lewa ręką trzymałem kierownicę, a w prawej miałem telefon, którym filmowałem moja jazdę i komentowałem w stylu eksperta telewizyjnego, którym w końcu jestem. To była zabawa, ale bardzo głupia” – powiedział.

Niewątpliwie sportowiec znalazł się na życiowym zakręcie, z którego ciężko mu wyjść na prostą.

Oferta sprzedaży samochodu, jest dostępna na portalu finn.no . Jaguar Northuga kosztuje  1,775 000 koron norweskich.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News