Inspektorzy ITD nie kryli zdziwienia. Takich dwóch, jak on jeden pierwszy raz widzieli

Inspektorzy ITD nie kryli zdziwienia. Takich dwóch, jak on jeden pierwszy raz widzieli

Podaj dalej

W dniu środę 7 kwietnia na drodze krajowej nr S7, olsztyńscy inspektorzy ITD przeprowadzali kontrole.  Wytypowali do niej ciężarówkę rosyjskiego przewoźnika. Zanim kierowca się zatrzymał, funkcjonariusze zauważyli ten drobny szczegół.

Kontrolowany ciągnik z naczepą prowadził rosyjski przedsiębiorca, który wykonywał międzynarodowy przejazd. Jak się okazało, nie podróżował „sam”.

WITD Olsztyn

Inspektorzy ITD musieli to dokładnie przeanalizować

W trakcie zatrzymania do kontroli rosyjskiej ciężarówki inspektor ITD zauważył, że kierowca ciężarowego diesla wyrzucił coś z kabiny. Jak się okazało w srebrnym zawiniątku była karta innego kierowcy, którego w kabinie nie było.

Wnikliwa analiza danych z karty szofera oraz tej wyrzuconej wykazała, że prowadzący  ciężarówkę  kilkukrotnie jej używał. Za  przekroczenie normy czasu pracy, rosyjski kierowca dostał mandat karny w wysokości 2 tys. zł. Od przedsiębiorcy pobrano kaucję w wysokości 6 tys. zł na poczet przyszłej kary.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Po analizie danych z karty szofera oraz tej wyrzuconej wykazała, że prowadzący  ciężarówkę  kilkukrotnie jej używał. Za  przekroczenie normy czasu pracy. Rosyjski kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tys. zł. Od przedsiębiorcy pobrano kaucję w wysokości 6 tys. zł na poczet przyszłej kary.

WITD Olsztyn

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News