Hyundai wprowadza na rynek kosmicznego minivana. Pod maską rządzi 2 litrowy diesel [WIDEO]

Hyundai wprowadza na rynek kosmicznego minivana. Pod maską rządzi 2 litrowy diesel [WIDEO]

2021-hyundai-staria

Podaj dalej

Hyundai Staria trafił na niemiecki rynek. Koreański zaprezentował specyfikacje i podał ceny futurystycznego minivana. Trzeba przyznać, że wnętrze jest świetnie urządzone.

Hyundai postawił na 2 litrowego diesla

Futurystycznego minivana napędza czterocylindrowy silnik diesla o pojemności 2,2 litra, który generuje moc 177 KM i moment obrotowy 431 Nm. Współpracuje ze standardową ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów i napędem na przednie koła.

Producent posiada również opcjonalny napęd na wszystkie koła, ale wtedy Hyundai Staria kosztuje o 9 tys. złotych więcej.
Hyundai na razie oferuje tylko jeden poziom wyposażenia o nazwie Signature. Pozostałe wersje pojawią się w przyszłym roku, w tym wersja bazowa, za którą przyjdzie zapłacić ponad 183 tys. zł.

2021-hyundai-staria

Świeżutki Hyundai Staria kosztuje ponad 257 tys.złotych.

Tylne elektryczne drzwi minivana są przesuwne. We wnętrzu rządzi tapicerka ze skóry Nappa ale fotele z funkcją ogrzewania i wentylacji są dostępne jako opcja.

Hyundai Staria posiada inteligentny kluczyk, wielokolorowe oświetlenie otoczenia, tylne rolety przeciwsłoneczne, pojedyncze siedzenia w drugim rzędzie, które można regulować w dowolny sposoby i porty USB w każdym z rzędów.

Lista wyposażenia jest bogata i na tym się nie kończy. Staria posiada trzystrefową klimatyzację, szerokokątną kamerę, aby mieć oko na pasażerów, system audio Bose z 10 głośnikami, system informacyjno-rozrywkowy z ekranem dotykowym o przekątnej 10,25 cala, cyfrowy wyświetlacz w kokpicie, monitor dookoła z kamerami 360 stopni i Bluelink.

Kierowca może liczyć na wsparcie w postaci autonomicznego hamowania awaryjnego i ostrzegania o martwym polu. Całość składa się na pakiet Hyundai Smart Sense, który obejmuje również alarm dla pasażerów.

Nie jest tanio? Producent ma wizję i po prostu ją realizuje, wcale nie najtańszym kosztem. Za to właśnie podziwiamy Huyndaia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News