Hennessey sprawdza, czym najszybciej dostarczysz choinkę. Stawiasz na Porsche czy Audi RS6? [WIDEO]

Hennessey sprawdza, czym najszybciej dostarczysz choinkę. Stawiasz na Porsche czy Audi RS6? [WIDEO]

najszybsza choinka audi rs6 c8

Podaj dalej

Święta już za dwa dni, ale Hennessey już od tygodnia robi testy na dostawę choinki do domu.  Robi to w niebanalny sposób,  przywiązując do szybkiego Audi RS6. Jak przystało na producenta hipersamochodu, jakim jest Venom GT. Wcześniej zrobił to z Porsche 911 Turbo S, ale nie był z efektu zadowolony.

Hennessey znów zrobił konkurs na najszybszą choinkę

Właściciel firmy tuningowej i producent hipersamochodu John Hennessey kilka lat temu pobił rekord przejazdu ze świąteczną choinką. Przewiózł ją 1000-konnym Jeepem Grand Cherokee Trackhawk. Samochód z drzewkiem osiągnął wówczas prędkość 291 km/h.

Tydzień temu postanowił sprawdzić swoje osobiste Porsche 911 Turbo S i przywiązał drzewko do 750-konnego samochodu. Podkręcony samochód sportowy z Zuffenhausen osiągnął imponującą prędkość 282 km / h, ale jak przystało na właściciela firmy produkującej hipersamochody, nie był w pełni zadowolony. Postanowił więc wypróbować szybkiego avanta swojej żony.

najszybsza dostawa choinki audi czy porsche

Audi nie kłamie- RS 6 jest idealnie na dostawę choinki i prezent dla Mikołaja

Najszybsze kombi od Audi w tej konfiguracji, z zewnątrz wygląda całkiem normalnie, ale jak przystało na żonę właściciela firmy tuningowej, samochód ma moc 800 koni mechanicznych. Silnik o pojemności 4 litrów V8  dostał zatem ekstra 200 KM. Nie ma tu problemów z umocowaniem choinki, bo RS6 avant ma długi dach.

Czy samochód, który wyjeżdża z bram fabryki Neckarsulm ze współczynnikiem oporu powietrza 0,35, dostarczy drzewko szybciej niż poprzednicy? Drzewko na dachu sprawi, że przepływ powietrza nie będzie taki idealny.

Prędkość maksymalna rodzinnego avanta w wersji Performance wynosi 305 km/h. Czy uda się nim pobić rekord szybkiego Porsche? Sprawdź sam, ale nie ukrywamy, że chętnie zobaczylibyśmy dostarczyciela choinki w postaci Venoma GT. Nie wiadomo tylko czy drzewko przetrwa taką dostawę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News