Grupa Speed dorwała pirata drogowego z Litwy. To wejście w zakręt ciężarowym dieslem było na tyle durne, że trafiło na YouTube

Grupa Speed dorwała pirata drogowego z Litwy. To wejście w zakręt ciężarowym dieslem było na tyle durne, że trafiło na YouTube

wyprzedzanie dieslem na zakazie

Podaj dalej

Szoszoni, bo tak ich nazywają polscy kierowcy ciężarówek, czuja się u nas bezkarni. Kierowca z Litwy, wszedł w zakręt ciężarowym dieslem łamiąc kilka przepisów na raz. Mandaty są widocznie za niskie, skoro na polskich drogach takie obrazki są na porządku dziennym.

Nieprawidłowe wyprzedzanie, to w statystykach  jedna z najczęstych przyczyn wypadków drogowych.  Ten manewr może być bardzo niebezpieczny, bo wśród kierowców nie brakuje tych, którzy robią to z narażeniem życia innych użytkowników dróg. Niestety nie zawsze udaje się złapać ich na gorącym uczynku.

Litwin zaliczył spory mandat za wyprzedzanie dieslem na zakręcie

Policjanci z podlaskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy, którego kierowca jadąc krajową „ósemką” wyprzedzał na zakręcie inny pojazd. Do zdarzenia doszło na trasie między Białymstokiem a Augustowem. Nagranie tego wyczynu zamieścili w serwisie YouTube.

KIEROWCO! MOŻESZ SPORO ZAOSZCZĘDZIĆ DZIĘKI TYM OPONOM NOWEJ GENERACJI. PRZEKONAJ SIĘ TUTAJ

Kierowca Volvo w miejscowości Chodorówka zdecydował się na niebezpieczny manewr pomimo zakazu wyprzedzania i zlekceważył  również linię ciągłą. W rezultacie 45-letni Litwin  został ukarany za kozaczenie dieslem, mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News