Grażyna jadąc autostradą pisała SMS-a, żeby wstawiał ziemniaki. Chwilę później, spanikowany 18-latek patrzył jak jego samochód ląduje na dachu

Grażyna jadąc autostradą pisała SMS-a, żeby wstawiał ziemniaki. Chwilę później, spanikowany 18-latek patrzył jak jego samochód ląduje na dachu

samochód zjechał z autostrady do rowu

Podaj dalej

Ciężko sobie wyobrazić, że jeszcze niedawno jazda z telefonem w ręku była całkiem legalna. Pisanie sms-ów gdy prowadzisz samochód, może mieć tragiczne skutki. Doskonałym przykładem jest poniższe nagranie.

To zdarzenie zarejestrowała kamera w samochodzie 18-latka. To były jego pierwsze kilometry za kółkiem Hondy, na którą długo odkładał. Oglądając to nagranie, zastanawiamy się czy ta wiadomość była warta narażania życia obu kierowców i pasażerów.

Kobieta pisała sms-a gdy rozpędzony samochód zjechał  do rowu

Kamera samochodowa zarejestrowała moment, w którym poruszający się lewym pasem Nissan, zaczyna zjeżdżać z pasa, w kierunku trawiastego rowu. Jak się później okazało, wioząca dzieci kobieta była zajęta pisaniem wiadomości na telefonie.

Obserwując samochód na lewym pasie, młody chłopak w pewnym momencie zorientował się, że nadchodzi katastrofa. Niestety niedoświadczony kierowca, stracił zbyt dużo czasu zanim cokolwiek wymyślił i wcielił w życie.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Wiadomość jaką pisała kobieta, była  kosztowna w skutkach. Chociaż odszkodowanie było spore, to  fakt, że wszyscy wyszli z tego cało, jest tu największym sukcesem. W komentarzach nie brakuje podobnych historii, w których pisanie sms-a za kółkiem nie miało  szczęśliwego zakończenia.

This lady hit me while texting and driving with her SON in her car, I was 18 at the time of this accident. from r/IdiotsInCars

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News