Google wydało ważne oświadczenie. Dotyczy ujawnienia na mapach rosyjskich baz wojskowych

Google wydało ważne oświadczenie. Dotyczy ujawnienia na mapach rosyjskich baz wojskowych

google maps wydalo oswiadczeniejpg

Podaj dalej

Nie ulega wątpliwości, że Google Maps to nieocenione narzędzie dla wszystkich, którzy podróżują niezależnie od pokonanego dystansu. Zarówno widok ulic dostarczany przez Street View, jak i zdjęcia satelitarne, to bardzo użyteczne narzędzia ułatwiające codzienne życie. Ostatnia informacja o tym, że amerykański gigant wprowadził zmiany istotne dla przebiegu wojny na Ukrainie, okazała się sensacją.

Google wydał oświadczenie w sprawie rzekomej zmiany widoku map

Jak wiadomo, na nieoficjalnym koncie Twitter obsługiwanym przez wojska ukraińskie pojawiła się sensacyjna informacja. Mówiła, że Google Maps nie zamazały map ukazujących rosyjskie bazy wojskowe. Mówiąc prościej, pozwalały na to, by strategiczne obiekty wojskowe były widoczne online w wysokiej rozdzielczości.

Wiadomość szybko obiegła media, a kilka oficjalnych portal udostępniło tę wiadomość na swoich własnych kontach. Niektóre z opublikowanych tweetów posiadały również zdjęcia owych rosyjskich baz wojskowych. Wydźwięk informacji sugerował, że do tej pory je chroniono przez Google Maps, a odsłonięto je po tym, jak wybuchła wojna.

Tweety zawierały również zdjęcia rzekomych rosyjskich baz wojskowych, które uważano za chronione w Mapach Google przed rozpoczęciem wojny. Obecnie informacja całkowicie zniknęła z Twittera.

 

Amerykański gigant zaprzecza- zdjęcia i mapy nigdy nie były ukryte

Jak poinformowała amerykańska firma, Google Maps tak naprawdę nie wprowadziły żadnych zmian związanych ze zdjęciami satelitarnymi w Rosji. Amerykanie jasno wyjaśniają, że nie wdrażał żadnych rozmytych zmian w mapach dotyczących terytorium Rosji.

To oznacza, że dostępne obecnie w Internecie zdjęcia, które przedstawiają rosyjskie obiekty wojskowe, znajdowały się tam już wcześniej, zanim ukraińskie wojska opublikowały wiadomość na Twitterze.

Pojawiły się jednak głosy, że niektóre zdjęcia nie były wcześniej dostępne, chociaż biorąc pod uwagę oficjalne oświadczenie Google, to niekoniecznie prawda.
Amerykański gigant zwykle zamazuje zdjęcia satelitarne baz wojskowych (nie tylko tych w Rosji), a ponadto niektóre krytyczne dane celowo usuwa i nie są dostępne online.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News