Google Maps pokazało tajne rosyjskie bazy wojskowe. Czegoś takiego nikt się nie spodziewał

Google Maps pokazało tajne rosyjskie bazy wojskowe. Czegoś takiego nikt się nie spodziewał

google-maps-ujawnia tajne obiekty

Podaj dalej

Internet obiegła informacja o niecodziennym zachowaniu Google Maps, który postanowił bez nagłaśniania ujawnić i pokazać rosyjskie tajne obiekty wojskowe na mapach. Dotychczas zamazane obrazy pokazano całemu światu.

Każdy już może zobaczyć bazy amunicji i bazy wojskowe Rosji

Informacja o ujawnieniu tajnych obiektów Rosji na Google Maps nie pochodzi od amerykańskiego giganta. Ogłosiły ją ukraińskie siły zbrojne.
Zdjęcia satelitarne o wysokiej rozdzielczości, może zobaczyć prawie każdy, kto korzysta z map od Google. Inspekcja online ściśle tajnych lokalizacji Rosji tj. obiekty morskie, bazy wojskowe, ośrodki testowania lotów, międzykontynentalne stanowiska wystrzeliwania rakiet jest możliwa dlatego, że usunięto zamazane obrazy.

Widać na nich m.in krążownik lotniskowca Admirał Kuzniecow, a także kilka baz magazynowych amunicji w pobliżu Murmańska. Zarówno Google, jak i inni dostawcy usług mapowych współpracują z rządami na całym świecie, aby zamazać lokalizację tajnych witryn. Lokalizacje wojskowe są zwykle tym, czego nie można ujawnić: mapach Google, Google Earth czy innych platformach mapowych amerykańskiego giganta nawigacji.

Google Maps dokłada swoją cegiełkę wspierając ukraińskie wojska

Google to jeden z największych gigantów technologicznych, który protestuje przeciwko wojnie na Ukrainie. Firma przyłączyła się do międzynarodowych sankcji i zablokowała zakupy w Google Play dla Rosji.

Ujawnienie tajnych obiektów wojskowych Rosji, to ważne przesłanie dla internautów. Wśród nich właśnie rozgorzała dyskusja, czy to działanie może wspomóc ukraińskie wojska. To nie jest jednak takie proste, na jakie wygląda.

Dominuje przekonanie, że wojska ukraińskie posiadają własną sieć systemów, które dostarczają takie informacje. Czy ujawnienie lokalizacji rosyjskich baz pomaga? Tego nie wiemy. Amerykańska firma nie ujawnia tego faktu w żadnym komentarzu. Tak jak nie skomentowała faktu ujawnienia ściśle tajnych rosyjskich lokalizacji.

na podst. www.autoevolution.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News