Fiat Tipo przechodzi test łosia. Wypada lepiej niż Dacia Sandero [WIDEO]

Fiat Tipo przechodzi test łosia. Wypada lepiej niż Dacia Sandero [WIDEO]

fiat tipo lepiej niz dacia w tescie losia

Podaj dalej

Fiat Tipo doczekał się odświeżonej wersji dokładnie rok temu. Tyle czasu zajęło Hiszpanom pozyskanie egzemplarza do testów pod względem bezpieczeństwa. Wyniki testów łosia najnowszego Tipo są całkiem interesujące.

Fiat Tipo w teście łosia wypada lepiej niż Dacia Sandero

Fiat Tipo 2021 wraz z przeprojektowanym wyglądem zewnętrznym otrzymał reflektory LED, nowy przedni zderzak i przedni grill, a także zmienione logo Fiata, które ma obecnie pogrubiony napis.

Oferta silników obejmuje 1,6-litrowy silnik diesla Multijet o mocy 130 KM oraz 1,0-litrowy silnik benzynowy o mocy 100 KM.

Wyprodukowany w Turcji Fiat Tipo trafił na testy: łosia i jazdy w slalomie. Pierwsza próba pozwala ocenić czy sterowanie samochodem z prędkością powyżej 70 km/h pozwala bezpiecznie ominąć przeszkodę. Jak zobaczysz na poniższym wideo Tipo to prosty samochód, którego wyniki w teście są całkiem interesujące.

Pierwsza próba ominięcia przeszkody z prędkością 77 km/h nie była sukcesem. Masz wrażenie, że Fiat Tipo to mistrz podsterowności, kiedy patrzysz, jak zbiera za sobą dwa pachołki.

fiat tipo 2

Podsterowność pojawia się po drugim wjeździe na zakręt. Samochód nie wrócił na swój pas jazdy, po tym,  jak ominął symulowaną przeszkodę.

Kierowca testowy odkrył, że elektroniczny system kontroli stabilności zdecydował o włączeniu hamulców na lewą przednią oponę, która miała największą przyczepność i najważniejszą rolę w tym manewrze. Na krytykę zasługują  również opony Continental EcoContact 6, które rozczarowały swoim zachowaniem.

Po pierwszej próbie kierowca zdecydował się zmniejszyć prędkość podejścia do 70 km, w związku z tym Fiat nie zaliczył testu. Jak wypadł w jeździe slalomem? Na pewno lepiej niż Dacia Sandero, co zobaczysz na poniższym wideo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News