Ferrari Monza za 9 milionów złotych toną w deszczu. Organizatorzy ekskluzywnej imprezy nie przewidzieli opadów [WIDEO]

Ferrari Monza za 9 milionów złotych toną w deszczu. Organizatorzy ekskluzywnej imprezy nie przewidzieli opadów [WIDEO]

ferrari w ulewie deszczu

Podaj dalej

To nagranie jest bolesnym dowodem na to, jak nieprzewidywalna jest pogoda, o czym zapomnieli organizatorzy ekskluzywnego  Ferrari Cavalcade 2022. Kilkadziesiąt egzemplarzy Monza, wyjątkowego modelu, który stał się ikoną wśród modeli producenta nieposiadających dachu padło ofiarą deszczu.

Blisko 80 sztuk Monza „uszkodzonych” przez deszcz na torze Fiorano

Według doniesień Autoevolution ofiarą ulewy padło do 70 do 80 sztuk ekskluzywnych Monza SP1 i SP2, które brały udział w super ekskluzywnym wydarzeniu Ferrari Cavalcade 2022.

Każdy z tych modeli jest wyjątkowy i na przestrzeni lat stał się symbolem w świecie entuzjastów motoryzacji. Dzięki serii Icona wprowadzonej w 2018 roku stanowią wisienkę wśród ekskluzywnych wyścigowych samochodów marki.

W tegorocznym Ferrari Cavalcade wzięło udział 80 różnych modeli Monza SP1 i SP2. Oba modele napędzają silniki V12 o mocy 799 KM i oba nie mają dachu. Tragizmu sytuacji dodaje fakt, że Ferrari wyprodukowało łącznie jedynie 499 egzemplarzy tych modeli. W związku z tym są nie tylko ekskluzywne, ale i unikatowe.

Na zakup takiego samochodu mogli sobie pozwolić wyjątkowi klienci mający w portfelu ponad 9 milionów złotych (2 mln euro).

Pracownicy Ferrari nie chcieli dopuścić do publikacji nagrania

O pechowym incydencie donieśli SupercarBlog i vloger Varryx. Na udostępnionym nagraniu widać przepiękne egzemplarze Ferrari Monza zmierzające na tor Fiorano. Tam pozostawione na otwartej przestrzeni padają ofiarą deszczu, które leje się do środka ekskluzywnych samochodów.

Podczas gdy ludzie uciekli w poszukiwaniu schronienia, samochody pozostały bez zabezpieczenia. Pech chciał, że organizatorzy nie wzięli pod uwagę opadów deszczu i nie posiadali żadnego zabezpieczenia dla samochodów klientów.

Na nagraniu widać moment nadciągającej burzy i próbę udaremnienia nagrania przez jednego z pracowników Ferrari. Obaj nagrywający podkreślają, że samochody zaprojektowane bez dachu przez samego producenta, nie są przeznaczone do podróży w deszczu. Dlatego organizatorzy powinni zawsze mieć na uwadze ryzyko związane ze zmianą warunków pogodowych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News