Fatalna pomyłka stacji paliw. Zamiast benzyny tankowano do baków Adblue

Fatalna pomyłka stacji paliw. Zamiast benzyny tankowano do baków Adblue

paliwo diesel benzyna ceny paliw cena ropa naftowa euro dolar

Podaj dalej

Pomyłki podczas napełniania podziemnych zbiorników stacji paliw nie powinny mieć miejsca, ale czasami się zdarzają. W zeszłym roku kierowcy na stacji paliw w Albercie (Kanada) tankowali mieszankę diesla i benzyny, za co otrzymali odszkodowania. Nie zawsze jednak wystarczy przepłukanie zbiornika i przewodów paliwowych.

Zatankowali na stacji paliw dodatek do diesla zamiast benzyny

Na stacji paliw  w Eberstadt (powiat Heilbronn) doszło do fatalnej pomyłki spedytora, w związku z tym ma spory problem. Właściciel szuka klientów, którzy od poniedziałku tankowali z dystrybutorów benzynę. Jak się okazuje, spedytor dostarczył dodatek Adblue i nieprawidłowo napełnił podziemny zbiornik. W efekcie doszło do skażenia zbiornika dodatkiem do diesla, który służy do oczyszczania spalin silników wysokoprężnych.

Ten bezbarwny i nietoksyczny płyn składa się w 32,5 procentach z mocznika, a w 67,5 procentach z wody demineralizowanej i nie jest dodatkiem do paliwa.

Adblue przypadkowo wlany do zbiorników paliwa może uszkodzić samochód, a zanim doszło do wykrycia fatalnej pomyłki, kierowcy tankowali nim swoje samochody przez cały dzień. W momencie wykrycia fatalnej pomyłki zamknięto stację i wszczęto poszukiwania poszkodowanych klientów.

stacja paliw benzyna paliwo diesel
fot. freepik.pl

Klienci muszą się liczyć z utratą samochodu

Kierowcy tankowali zanieczyszczone paliwo, narażając się na ryzyko uszkodzenia silnika. W poście na Facebooku operator stacji benzynowej wezwał poszkodowanych klientów do kontaktu. W poszukiwaniach pomaga monitoring, który przejrzano natychmiast po wykryciu fatalnej pomyłki spedytora.

Identyfikacji dokonywano na podstawie numerów rejestracji, by jak najszybciej powiadamiać kierowców. W przypadku gdy Adblue trafi do samochodów z silnikami benzynowymi, istnieje duże ryzyko uszkodzenia jednostki. Jak informuje SWR, wszelkie szkody pokryje towarzystwo ubezpieczeniowe przewoźnika. W tym przypadku ubezpieczyciel będzie musiał pokryć koszty usunięcia zanieczyszczenia ze zbiornika i straty wynikające z zamknięcia stacji.

Kierowcy byli w szoku, kiedy to odkryli. Stacja paliw pomieszała benzynę i diesla!

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News