Dodatek finansowy do świadczeń uratował już nie jeden budżet domowy. W czasach drożyzny wszystkiego takie dofinansowanie to zawsze pomoc w obliczu rosnących kosztów utrzymania. Seniorzy otrzymali dodatkowe 13-te świadczenie i pojawi się kolejne. Jest jednak spora grupa, która może liczyć na dofinansowanie z zupełnie innej instytucji niż ZUS.
Ten dodatek jest dożywotni i bez kryterium dochodowego
Specjalny dodatek dla niektórych emerytów, o jakim mowa pozwoli zwiększyć środki w budżecie domowym o 200 zł. Dla osób, które zmagają się z wysokimi cenami w sklepach i aptekach, a nie pracują wsparcie, jakie zawsze się przyda.
Ograniczeniem w otrzymaniu takiej kwoty nie są żadne dochody. Jednak by podreperować budżet taką kwotą, trzeba należeć do jednej z 3 grup seniorów. Liczy się również staż pracy. Tyle, co miesiąc dostaną dożywotnio byli pracownicy:
-Ochotniczej Straży Pożarnej,
-Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego,
-Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Gdzie składać wnioski o takie dodatkowe 200 złotych?
Seniorzy, którzy pełnili służbę jako ratownicy górscy lub strażacy-ochotnicy i przepracowali 25 lat (mężczyźni) i 20 lat (kobiety) wniosek o dodatek muszą złożyć osobiście. Tym razem instytucją, która wypłaca dodatkowe pieniądze do świadczeń, jest miejska lub powiatowa komenda straży pożarnej.
Oprócz wniosku należy przedłożyć dokumenty potwierdzające, że senior posiada wymagany okres, w jakim uczestniczył się w akacjach ratunkowych. To co może być trudne do uzyskania, to oświadczenia od co najmniej trzech świadków, którzy udział w akcjach potwierdzą. Warto wiedzieć, że dodatek przysługuje nawet jeśli senior w danym roku wziął udział przynajmniej jednej akcji ratunkowej.
Dodatkowe pieniądze w wysokości dożywotnich 200 zł wypłaci seniorom Zakład Emerytalno-Rentowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Szczegóły na ten temat oraz wnioski o wypłatę świadczenia można uzyskać TUTAJ. Czytaj także: Nie korzystają z węgla, a dostaną dodatek. Wzory wniosków już wkrótce do pobrania