Elon Musk wszystko przewidział. Zobacz jak Tesla, radzi sobie z powodzią [WIDEO]

Elon Musk wszystko przewidział. Zobacz jak Tesla, radzi sobie z powodzią [WIDEO]

Elon Musk Tesla w powodzi

Podaj dalej

Elon Musk wspominał w przeszłości, że jego samochody mogą służyć za swego rodzaju łodzie. W związku z tym, że ich napędy i akumulatory, są hermetycznie zamknięte. O prawdziwości tych słów, mógł się przekonać jeden z chińskich kierowców. Nagranie jaki udostępnił na Twitterze, to ekstremalny test Tesli.

Kierowca był w szoku, jak Tesla radzi sobie w krytycznej sytuacji

Poniższe nagranie, to najbardziej ekstremalny film z udziałem Tesli, jaki widziałeś. Właściciel Tesli nagrał , jak Model 3 radzi sobie z wodami powodziowymi. Elektryczny sedan jadący przez zalany teren, to dość szokujący widok.

Film zarejestrowano w chińskiej prowincji Henan. Wody powodziowe wydawały się być dość głębokie, na tyle, że ​​kilka innych samochodów utknęło na środku drogi. W przeciwieństwie do nich, Tesla zadziwiająco dobrze radziła sobie z powodzią.

Wydaje się , że samochód elektryczny na filmie to standardowy Model 3, o czym świadczy rozkład mocy na tylne koła samochodu. Kierowca Tesli świetnie poradził sobie z kontrolą nad samochodem. W rezultacie dotarł do części drogi, mniej zalanej wodą.

Elon Musk świetlnie to zaplanował

Ciekawostką jest fakt, że Elon Musk niedawno zauważył, że Tesla Cybertruck mogłaby być pojazdem, który w wodzie, czuje się jak w domu. Materiał filmowy z Chin dowodzi, że nawet Model 3 mógłby przyzwoicie poradzi sobie w takich warunkach.

Chiny regularnie doświadczają ekstremalnych zjawisk pogodowych, m.in tajfunów. W odpowiedzi na to, Tesla wprowadziła pewne rozwiązania, które pozwalają jej elektrykom, przetrwać sporadyczne zalane drogi.

W związku z tym,  Gigafactory Shanghai, posiada obszar testowy,  który symuluje zalane ulice. Zarówno Made-in-China Model 3,  jak i Model Y,  poddaje się testom zaraz po ich wyprodukowaniu. Jak to wygląda, możesz zobaczyć poniżej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News