Elon Musk stworzył elektrycznego króla. Porsche Taycan Turbo S jechało za nim jak Dacia [WIDEO]

Elon Musk stworzył elektrycznego króla. Porsche Taycan Turbo S jechało za nim jak Dacia [WIDEO]

Porsche Taycan Tesla Elon Musk

Podaj dalej

Wygląda na to, że Elon Musk stworzył króla samochodów elektrycznych. Porsche Taycan Turbo S, tak chętnie kupowane ze względu na osiągi, to jedyny godny rywal dla Tesli Model S Plaid. Dlatego gospodarz kanału DragTimes bez problemu namówił właściciela Porsche na pojedynek na torze. To, co się tam wydarzyło, otwiera oczy na to, jak kosmiczne osiągi serwuje najszybsza Tesla.

Elon Musk pokazał, kto jest królem elektrycznych samochodów

Bardzo niewiele samochodów może sprawić, że Porsche Taycan Turbo S będzie wyglądało, jak Dacia podczas wyprzedzania na autostradzie. Elektryk od Porsche imponuje osiągami i jako flagowy model niemieckiego producenta zyskał spore grono zadowolonych właścicieli. Jak się okazuje, jeden z nich właśnie zmienił zdanie.

Doświadczony kierowca i gospodarz kanału DragTimes zafundował nam kolejne fantastyczne widowisko. Niedawno oglądaliśmy krzyczących z zachwytu nad Teslą Model S Plaid, właścicieli hipersamochodów, a dziś oglądamy porażkę Porsche Taycan Turbo S.

Wyścig na ćwierć mili, który odbył się na torze Palm Beach International Raceway, powtórzono trzy razy. W związku z tym nie ma mowy o żadnym zrządzeniu losu. Ponadto Tesla Model S Plaid jechała bez pełnego akumulatora i doświadczonego kierowcy. To nie przeszkodziło jej w pokonaniu niemieckiego sportowca.

Tesla vs Porsche Elon Musk

Kierowca Tesli nie mógł włączyć trybu Drag Strip

Dwa mocarne elektryczne samochody, starły się w trzech wyścigach na ćwierć mili. Kierowca Tesli Model S Plaid, nie dość, że nie miał w pełni naładowanej baterii, to miał problemy z uruchomieniem auta.

Tesla Model S Plaid już w pierwszym wyścigu zszokowała widownię. To jak pokonała niemiecki elektryczny samochód sportowy, przejdzie do historii.
Po raz pierwszy zobaczyliśmy jak Porsche Taycan Turbo S, porusza się w trybie Dacii. Tesla Model S Plaid miała ogromną przewagę i finalnie pokonała ćwierć mili o 0,8 sekundy szybciej niż Porsche.

W komentarzach pod filmem pojawiły się głosy mówiące o tym, że Elon Musk stworzył prawdziwego potwora. W związku z tym przyszłość świata motoryzacji może być całkiem ekscytująca. Co najważniejsze Tesla, wyprodukowała ten szatański samochód za 500 tys. złotych.

Czy warto go kupić? Odpowiedź na to pytanie poznał właściciel Porsche Taycan, który już po pierwszym z trzech wyścigów skonfigurował sobie własny Model S Plaid

Jak wyglądał ten obłędny wyścig zobaczysz poniżej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News