Elon Musk rusza z loterią szczepionkową. Zaszczepieni mogą wygrać grubą kasę

Elon Musk rusza z loterią szczepionkową. Zaszczepieni mogą wygrać grubą kasę

Elon musk tesla pracownicy

Podaj dalej

Tesla uruchamia dla pracowników nową loterię. Elon Musk chce w ten sposób zachęcić ich do szczepienia się przeciwko COVID-19. Do wygrania jest kilka nagród w tym gotówka w wysokości 40 tys. zł płatnych co miesiąc do końca roku.

Elon Musk kusi pracowników nagrodami loterii szczepionkowej

Wiele firm i instytucji zachęca swoich pracowników do szczepienia się przeciwko COVID-19. Wśród nich jest Elon Musk i jego Tesla.

Nie wiadomo czy CEO Tesli poszedł za przykładem Amazona, który niedawno uruchomił loterię dla zaszczepionych pracowników. Obejmuje ona nagrody pieniężne o wartości do prawie 2 milionów złotych, samochody, wakacje i wiele innych.

Szef Tesli wystartował z własną loterią szczepionkową, ale za podobny wysiłek oferuje jedyne 40 tys. zł jako główną wygraną.

Jak informuje Electrek, Tesla poinformowała pracowników, że organizuje nowe comiesięczne losowania nagród od października do grudnia, aby zachęcić do szczepień przeciwko COVID-19.

Elon Musk
Getty Images

Nikt nie wie czy CEO Tesli sam się zaszczepił

Według informacji portalu każdy pracownik Tesli, który prześle swoją zweryfikowaną kartę szczepień, będzie mógł otrzymać nagrodę w wysokości 10 000 USD ( ponad 40 tys. zł) płatnych co miesiąc aż do końca roku.

W loterii jest jeszcze kilka innych nagród, w tym nagroda w wysokości 5000 USD (20 tys. zł), wycieczka, a każdy ze 100 pracowników otrzyma 50 USD do wydania w sklepie Tesli.

Jak wszyscy pamiętamy Elon Musk miał na początku pandemii problemy z ograniczeniami produkcji w Kalifornii. Uniemożliwiały mu produkcję samochodów w fabryce Fremont. Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk zwrócił się wtedy w ostrych dla lokalnych władz ds. zdrowia. Stwierdził, że przesadzają i przewidywał, że pandemia zakończy się do kwietnia 2020 roku.

We wrześniu 2020 r. Elon Musk powiedział, że nie weźmie szczepionki. Pech chciał, że kilka miesięcy później uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. Nie wiadomo w rezultacie, czy Musk został sam zaszczepiony

Na początku tego roku CEO Tesli zajął publiczne stanowisko w sprawie szczepionek na COVID:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News