Elon Musk powiedział, że Tesla FSD Beta rozsadzi umysły ludzi. Tymczasem jeździ jak 13- latek [WIDEO]

Elon Musk powiedział, że Tesla FSD Beta rozsadzi umysły ludzi. Tymczasem jeździ jak 13- latek [WIDEO]

elon musk tesla fsd beta 10

Podaj dalej

Pierwsze wersje demonstracyjne oprogramowania Tesli FSD Beta v10 obnażyły prawdę i bynajmniej nie jest ono tak oszałamiające, jak twierdził Elon Musk. Kierowcy zauważyli jedynie nieznaczny postęp, a na kanałach YouTube dzielą się swoimi spostrzeżeniami.

Najnowsze oprogramowanie FSD Beta v.10 nie jest takie jak obiecywał Elon Musk

Po pojawieniu się pierwszych kilku wersji demonstracyjnych oprogramowania Full Self-Driving Beta v10 firmy Tesla staje się jasne, że nie „rozsadzi umysłów ludzi”. Z początkiem zeszłego weekendu Tesla zaczęła wprowadzać nową aktualizację oprogramowania Full Self-Driving (FSD) Beta v10 do swojej floty z wczesnym dostępem.

Oprogramowanie umożliwia pojazdom Tesli wirtualną jazdę zarówno po autostradach, jak i ulicach miast. Nadal jednak stanowi wsparcie i pomoc kierowcy na poziomie 2, ponieważ wymaga ciągłego nadzoru kierowcy. Kierowca jest odpowiedzialny za pojazd i musi trzymać ręce na kierownicy w razie konieczności przejęcia kontroli.

Teraz gdy pojawiło się wiele demonstracyjnych nagrań nowej wersji oprogramowania online, można ocenić postępy.

elon musk tesla fsd beta 10
YouTube

Tesla jeździ jak 13- latek, który ukradł samochód rodzicom

Dyrektor generalny Elon Musk od miesięcy ekscytował się kolejną aktualizacją oprogramowania. Posunął się nawet do twierdzenia, że ​​„rozsadzi ona umysły ludzi”.

CEO Tesli połączył tę aktualizację z szerszą wersją FSD Beta, która jak zaznaczył, powinna pojawić się pod koniec miesiąca. Specjalny „przycisk pobierania”, będzie dostępny dla właścicieli Tesli w USA posiadających pakiet FSD.

Analizując dostępne nagrania wygląda na to, że Tesla stopniowo poprawia system w stosunku do poprzednich wersji. Niestety niektórzy testerzy potrzebowali ponownej kalibracji swoich kamer po poważnym niepowodzeniu aktualizacji.

Obecnie jak twierdzi Electrek, nie ma co liczyć na płynne działanie a już na pewno trudno nazwać FSD Beta „oszałamiającym umysłem”. Póki co Tesla na pewno poczyniła ogromne postępy w rozwiązywaniu problemów związanych z wizją.

Nowa aktualizacja świetnie wykrywa swoje otoczenie, ale nie jest imponująca. Jeździ jak 13-latek, który ukradł samochód rodziców i próbuje wydedukować jak go prowadzić. Tym samym ciężko uwierzyć, że do końca roku Tesla osiągnie poziom robotaxi. Na filmach widać, że wykonuje kilka błędnych ruchów.

W tym wszystkim chodzi jednak o to, żeby system uczył się znacznie szybciej niż przeciętny kierowca.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News