Elon Musk oficjalnie to potwierdził. Tesla Model S, bez dodatkowej opcji [WIDEO]

Elon Musk oficjalnie to potwierdził. Tesla Model S, bez dodatkowej opcji [WIDEO]

Elon Musk Tesla już bez zwyklej kierownicy

Podaj dalej

Tesla Model S Plaid robi wrażenie pod względem osiągów i technologii, ale jest jeden ważny szczegół, który podzielił fanów i krytyków marki. Elon Musk potwierdził, że klasyczna kierownica zniknie z Modelu S. Zastąpi ją niekonwencjonalny układ kierowniczy.

Nowoczesny układ kierowniczy, wypiera klasyczną kierownicę

Nowoczesny układ sterujący, o którym pisaliśmy tutaj, wywołał mieszane uczucia, zarówno ze strony krytyków i kibiców Tesli. Jak się okazuje, to co obecnie jest opcją, zostanie na stałe.
Jak sugeruje jeden z ostatnich postów na Twitterze, Elon Musk postanowił uznać to rozwiązanie, za jedyną dostępną opcję. W związku z tym, kierowcy powinni już się przyzwyczajać do nowych technologii.

Nowoczesny układ sterujący nowego Modelu S i Modelu X, wywołał wiele kontrowersji. Wokół decyzji Tesli dotyczącej wyposażenia, toczyła się w Internecie wielka debata. Kierowcy dzielili się swoimi doświadczeniami, nagrywając filmy z prowadzenia samochodu, za pomocą „jarzma”.

Tymczasem odświeżona klasyczna kierownica Modelu S, pojawiła się w niektórych przedprodukcyjnych egzemplarzach flagowego sedana . W związku z tym, wydawało się, że Tesla jest przygotowana do zaoferowania nowego Modelu S i Modelu X, zarówno z drążkiem kierowniczym, jak i kierownicą. Nadzieje, kierowców okazały się próżne, kiedy w zeszłym miesiącu rozpoczęto dostawy Tesli Model S Plaid.

 

Elon Musk potwierdził rewelacje za pomocą Twittera

Dyrektor generalny Tesli stwierdził, że lubi jarzmo, które nadaje kabinie nowego Modelu S, bardziej futurystyczny charakter .
W niedawnej interakcji na Twitterze, Elon Musk potwierdził, że Tesla nie będzie oferować opcjonalnie zwykłej kierownicy dla flagowego sedana. Prawdopodobnie takie rozwiązanie trafi również do nowego Modelu X.

Jest to dość zaskakujące. Zwłaszcza gdy, przypomnimy sobie fakt, że przed aktualizacją elektryków, Musk doceniał krytykę recenzenta technicznego YouTube, Marquesa Brownlee. Kierowca wówczas ujawnił, że nowa kierownica „jarzmo” jego Modelu S, jest podatna na przypadkowe naciśnięcia przycisków. Nagranie znajdziecie poniżej.

Na razie wygląda na to, że Tesla skupi się na poprawie działania nowego Modelu S, poprzez aktualizacje oprogramowania. Elon Musk stwierdził, że pojazd z czasem nauczy się ignorować przypadkowe naciśnięcia przycisków.

Obecnie nowa opcja kierowania Teslą Model S Plaid, otrzymała kilka pochwał od właścicieli i recenzentów samochodu. Do jej zalet zaliczyli fakt, że zapewnia lepszą widoczność i zmusza kierowców do trzymania drążka kierownicy w prawidłowej pozycji.

Kierowcy Tesli Model S Plaid, którzy odebrali swoje pojazdy, stwierdzili, że po dłuższym korzystaniu z samochodu, idzie się przyzwyczaić . Ciekawe czy to samo rozwiązanie, pojawi się w takich pojazdach jak Tesla Cybertruck. Obecny prototyp jest je posiada.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News