Elon Musk obiecał i słowa dotrzymał. Klienci Tesli, testują FSD Beta V9 i są zachwyceni [WIDEO]

Elon Musk obiecał i słowa dotrzymał. Klienci Tesli, testują FSD Beta V9 i są zachwyceni [WIDEO]

elon musk obiecal klienci testuja

Podaj dalej

Jak obiecał dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, od piątku klienci mogą testować najnowszy pakiet Full Self Driving Beta V9. Tesla właśnie rozpoczęła udostępnianie najnowszej wersji, członkom swojego programu. Jak się okazuje, pakiet wspomagania kierowcy, rzeczywiście posiada znaczące ulepszenie, po przejściu na system kamer.

Klienci Tesli ruszyli na testy i są zachwyceni

Długo oczekiwana wersja oprogramowania, trafiła do klientów Tesli, którzy nie marnowali czasu i ruszyli na testowanie nowych możliwości, swoich samochodów.

Właściciel Tesli Model S Performance, postanowił sprawdzić, jak FSD Beta V9 radzi sobie z serią rond, jakie miał w pobliżu. Jak informuje kierowca, poprzednia wersja FSD Beta V8.3, miała problemy z poruszaniem się po rondach. Jak zobaczycie na poniższym filmie, po aktualizacji systemu, nie takiego się nie stało.

Samochód obsługiwał skręty w lewo, prawie jak prawdziwy kierowca. Nawigacja samochodu, wymagała kilkakrotnej regulacji, aby precyzyjnie skierować samochód do miejsca docelowego. Ogólnie rzecz biorąc, zaawansowany system wspomagania kierowcy, działał wyjątkowo dobrze.

Tesla test FSD Beta 9
YouTube My Tesla Adventure

Klienci Tesli mieli obawy przed decyzją jaką podjął Elon Musk

W teście najnowszego systemu FSD Beta V9, właściciel Tesli otwarcie stwierdził, że jest zaskoczony ulepszeniami jakie oferuje. Jak się okazuje, wcześniej nie był przekonany, czy przejście na system kamer w najnowszym FSD Beta V9, to dobry i bezpieczny pomysł.

Po wykonanym teście przejazdów po rondzie, wydaje się, że podejście Tesli do korzystania jedynie z wizji, rzeczywiście się opłaca.

NAJGORĘTSZA POLSKA PREMIERA ROKU 2021! SPRAWDŹ JUŻ DZISIAJ

Podobnego zdania jest właścicielka Tesli Model 3, która również postanowiła przetestować możliwości swojego samochodu na kilku trudnych drogach.

Poza pewnymi wahaniami w niektórych trudnych obszarach, zaawansowany system wspomagania kierowcy, całkiem nieźle sobie poradził. W związku z tym, Model 3 bezpiecznie skręcił w lewo w bardzo wąską drogę, bez żadnego wsparcia ze strony kierowcy.

Tesla tym samym, robi postępy w kierunku osiągnięcia celu, jakim jest stworzenia całkowicie autonomicznego modelu. Członkowie programu FSD Beta zauważyli, że ich samochody zachowują dużo pewniej na drodze.

Nie wiadomo jeszcze, czy jest to zasługa przejścia na Tesla Vision. Obecnie jedyne co wydaje się pewne, jest to, że decyzja jaką podjął Elon Musk przyniosła zdecydowaną poprawę. System FSD Beta V9,  sam w sobie jest na pewno  sporym osiągnięciem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News