Elon Musk obiecał bezpieczny samochód. W tym wypadku poduszki powietrzne się nie uruchomiły [WIDEO]

Elon Musk obiecał bezpieczny samochód. W tym wypadku poduszki powietrzne się nie uruchomiły [WIDEO]

Tesla rozbita

Podaj dalej

Nowoczesne samochody w swojej konstrukcji mają za zadanie chronić pasażerów. Tesla wyprodukowana przez firmę, którą zarządza Elon Musk, jest naszpikowana elektroniką i wyposażona w szereg funkcji. W związku z tym dziwi fakt, że w samochodzie za taką kwotę nie działają poduszki powietrzne.

Elon Musk powiedział,że jego samochody są bezpieczne jak Volvo

Osobliwy wypadek miał miejsce na autostradzie gdy Tesla Model X została uderzona tyłem przez ciężarówkę i wepchnięta pod naczepę stojącą z przodu.

Mężczyzna, który prowadził ciężarówkę miał  zawieszone prawo jazdy. Tłumaczył, że zobaczył lukę na pasie Tesli i próbował przejechać z prędkością większą niż 80 km/h. Jednak z powodu złych warunków pogodowych ciężarówka zjechała po asfalcie i uderzyła w tył Modelu X, wbijając go do przodu w tył naczepy.

Kierowca Modelu X, stracił przytomność podczas wypadku, a kiedy się ocknął dowiedział się, że poduszki powietrzne nawet się nie uruchomiły. To były dość zaskakujące i niepokojące wieści. Biorąc pod uwagę słowa, które wypowiedział Elon Musk,to do poziomu bezpieczeństwa Volvo sporo Tesli brakuje.

Tesla Model X zgnieciona jak harmonijka

Jak zobaczysz na poniższym wideo, Model X wyglądem przypomina zgnieciony akordeon. To wielkie szczęście, że kierowca i pasażer doznali tylko niewielkich obrażeń.

Wnętrze samochodu pozostało w dużej mierze nienaruszone, ponieważ to zewnętrzna część pochłonęła większość energii przy zderzeniu.

Brak poduszek powietrznych skutkował silnym uderzeniem głową w kierownicę. W rezultacie kierowca doznał wstrząsu mózgu. Zarówno on jak i pasażer doznali również obrażeń szyi i ramion. Gdyby poduszki powietrzne zostały uruchomione, wszyscy mogli mogli wyjść z wypadku bez żadnych zadrapań.

W związku z tym właściciel Tesli, próbował skontaktować się z producentem, by poinformować go o groźnym incydencie.

Tesla rozbita
YouTube

Tesla i Elon Musk nie mają nic do powiedzenia

Właściciel Tesli Model X skontaktował się z Teslą przez e-mail, ale nie otrzymał odpowiedzi. W związku z tym zadzwonił ale przedstawiciel firmy odmówił komentarza przez telefon. Wszystko po to by uniknąć potencjalnego obciążania Tesli na wypadek, gdyby poduszki powietrzne były rzeczywiście uszkodzone.

Wham Bam Teslacam , który opublikował nagranie na YouTube również próbował skontaktować się z Teslą w sprawie poduszki powietrznej. Niestety również nie otrzymał odpowiedzi.

Firma ubezpieczeniowa kierowcy ustaliła, że jego Model X nadaje się na złom. W rezultacie zaoferowała mu około 25 000 dolarów mniej niż koszt wymiany na nowy. Odrzucił tę ofertę i od tego czasu doradzono mu, aby pozwał firmę przewozową lub kierowcę ciężarówki, aby zrekompensować odniesione obrażenia i wszelkie dodatkowe koszty, których nie pokryje ubezpieczenie.

Na pomoc producenta nie ma co liczyć.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News