Elon Musk nie żartował. Tesla Model S Plaid przy 20% baterii nadal jest potworem [WIDEO]

Elon Musk nie żartował. Tesla Model S Plaid przy 20% baterii nadal jest potworem [WIDEO]

Tesla Model S Plaid Elon Musk

Podaj dalej

Brooks Weisblat prowadzi swój kanał DragTimes na YouTube, gdzie pokazuje nam, jakie możliwości ma Tesla Model S Plaid. W ostatnim wideo pokazał, że Elon Musk nie żartował. Zrobił imponujący samochód, który jest szatańsko szybki, nawet gdy ma 20% baterii.

Tesla Model S Plaid niszczy demony prędkości, nawet gdy bateria jest prawie martwa

Miłośnik biegów na 1/4 mili zabiera swój Model S Plaid na tor i ściga się praktycznie z każdym samochodem, który rzuca mu wyzwanie. W niedawnym filmie weteran wyścigów drag postanowił sprawdzić, jak działa Tesla Model S Plaid, gdy akumulator pojazdu ma tylko 20%. Test, jak mówi Weisblat, przeprowadził po 40 wyścigach na ćwierć mili. Ku jego zaskoczeniu Plaid Model S spisał się szokująco dobrze.

Pomimo niskiego poziomu naładowania akumulatora i już 41 startu Tesla nadal była w stanie ukończyć ćwierć mili w 9,94 sekundy przy prędkości 200 km/h. Sprint do setki jak widać na filmie, zajął rozładowanej Tesli 2,33 sekundy zgodnie z danymi Dragy’ego.

To wszystko, ale udowodnia, że Elon Musk nie żartował, gdy stwierdził, że osiągi Modelu S Plaid będą niewiarygodnie spójne i lepsze niż u jego imponujących poprzedników.

Poprzednicy Plaida, na przykład Model S „Raven” Performance i Model S P100D z Ludicrous Plus, to były niesamowite maszyny, które mogły zabijać supersamochody. Oba jednak wykazują tendencję do spadku wydajności, gdy ich akumulatory tracą moc.

Tesla Model S Plaid Elon Musk
Tesla Model S Plaid od Drag Times

Elon Musk nie żartował i mistrzowsko dopracował wydajność Tesli

Kiedy Porsche wypuściło Taycana Turbo S, podkreśliło, że elektryczny samochód sportowy jest w stanie utrzymać swoje osiągi pomimo wielokrotnych startów. W przeciwieństwie do swojego rywala Tesli Model S Performance, który ma tendencję do utraty mocy, gdy jego akumulator słabnie.

Dziś ta słabość nie istnieje w Tesli Model S Plaid. Ostatnie wideo od DragTimes jest dowodem na to, że wydajność Tesli osiągnęła absolutnie szalony poziom.

Podczas testów Car and Driver, kiedy Tesla Model S Performance ścigała się z Porsche Taycan Turbo S, było widać, że Model S zwolnił. W pewnym momencie osiągał czas do setki powyżej 6 sekund, a bieg na ćwierć mili zajął mu ponad 14 sekund.

Dziś taki wynik to wspomnienie. Wydajność Tesli Model S Plaid jest imponująca. Po 40 startach na 1/4 mili samochód kończy bieg w czasie poniżej 10 sekund. Mając na względzie, że robi to przy niskim stanie naładowania baterii, dowodzi, że Elon Musk stworzył potwora.

To oznacza, że fani wyścigów drag powinni zacząć się przyzwyczajać zawstydzających widoków. Tesla Model S Plaid jest w stanie pokonać nie jeden supersamochód, nawet gdy jej baterie są bliskie wyczerpania.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News