Elon Musk nie będzie zadowolony. Podglądacze ujawnili, co dzieje się w lakierni Gigafactory Berlin [WIDEO]

Elon Musk nie będzie zadowolony. Podglądacze ujawnili, co dzieje się w lakierni Gigafactory Berlin [WIDEO]

tesla giga factory elon musk

Podaj dalej

Gigafactory Berlin, jak zapowiedział Elon Musk, będzie najbardziej zaawansowanym na świecie zakładem produkującym samochody elektryczne na ogromną, jak nazwa wskazuje, skalę. Moment w którym z linii produkcyjnej w Niemczech, zjedzie pierwsza Tesla, planowano na 1 lipca. Jak się okazuje, całkiem prawdopodobne, że tak się wydarzy. Świadczą o tym świeżutkie zdjęcia i nagranie.

Dwa miesiące temu dotrzymanie terminu wydawało się niemożliwe, bo producent miał problemy ze skompletowaniem wystarczającej liczby pracowników. Dziś wydaje się to całkiem realne, bo jak donoszą podglądacze, prace w fabryce ruszyły.

Elon Musk takich akcji, to się chyba nie spodziewał

O tym, że Gigafactory Berlin zaczyna się budzić, świadczą świeże niedzielne zdjęcia i nagranie, które zamieścił w mediach społecznościowych flybrandenburg. Wydaje się zatem, że pierwsze egzemplarze testowe Modelu Y, są w fazie produkcji .

Zdjęcia korpusów Modelu Y wykonał operatora drona, który prowadzi swój kanał na YouTube. Udało mu się zajrzeć do środka, przez mały otwór w budynku lakierni Giga Berlin. Szczęśliwie trafił na dwa zagruntowane korpusy Modelu Y.

Wokół lakierni Gigafactory Berlin, krąży wiele emocji

Wszystko jest na dobrej drodze, aby lakiernia stała się jedną z najbardziej zaawansowanych lakierni w branży, co podkreślał  niejednokrotnie, dyrektor generalny Tesli, Elon Musk.

Amerykański przedsiębiorca,  zauważył wcześniej, że wprowadzone  innowacje w zakresie malowania, powinny utorować drogę dla kolorów, które będą zmieniać barwę w zależności od tego, z której strony  widz ogląda samochód.

To tylko jedna z zalet lakierni Gigafactory Berlin. Fabryka Tesli zaoferuje klientom większą liczbę opcji malowania, a co za tym idzie większą różnorodność pojazdów produkowanych w Niemczech. Obecna oferta farb Tesli jest dość uboga, w związku z tym, że oferuje obecnie tylko pięć opcji kolorystycznych.

Gigafactory Berlin nie ma jeszcze ostatecznych zatwierdzeń, ale jak widać Tesla już robi wszystko, aby przygotować się do nadchodzącej produkcji Modelu Y.

Poprzednie ujawnione zdjęcia pokazały, że firma testuje wyposażenie swojej linii produkcyjnej . Dziś już wiemy, że odpala również lakiernię. Miejmy nadzieję, że takie inicjatywy umożliwią Tesli płynne zwiększenie produkcji Made in Germany Model Y.

Poniżej znajdziesz jeszcze gorące nagranie z przelotu drona.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News