Elon Musk i fani oszaleli z radości! Tesla Model S Plaid, zmiotła konkurencję w wyścigu Pikes Peak [WIDEO]

Elon Musk i fani oszaleli z radości! Tesla Model S Plaid, zmiotła konkurencję w wyścigu Pikes Peak [WIDEO]

Elon Musk dumny z Tesli model S Plaid

Podaj dalej

Elon Musk i fani marki, mają ogromny powód do radości. Tegoroczne wyścigi u podnóża Pikes Peak, miały tylko jedną gwiazdę. Tesla Model S Plaid, poprawiona przez Unplugged Performance, nie dała rywalom żadnych szans.

Jak pisalismy, ekipa Unplugged i Randy Pobst, od tygodnia szykowała sie do wyścigu na Pikes Peak. Tegoroczny wyścig Tesli Model S Plaid, miał być czymś w rodzaju rewanżu, za zeszłoroczny nieudany występ. Takiego wyniku jednak zespół i Elon Musi się nie spodziewali.

Na początek pazur zaprezentowała pogoda

W tym roku, początek sportowych zmagań, nie należał do udanych. Warunki pogodowe na Pikes Peak, zmusiły komisje sędziowską do skrócenia trasy wyścigu.

Tesla Model S Plaid po tuningu Unplugged Performance, przez cały tydzień obnażała kły podczas treningów. Nie widzi zatem fakt, że sprintowi z linii startu towarzyszyły wiwaty.

Przed modelem S Plaid, w klasie Exhibition, dominował Nick Robinsoni jego Acura NSX 2017. Samochód ukończył bieg w czasie 7:14.704. Tuż za nim pojawiła się kolejna NSX, która zakończyła przejazd w czasie 7:53.615, czyli o około 40 sekund wolniej.
Z godnym szacunku wynikiem , Tesla Model 3 z 2021 roku prowadzona przez Joshuę Allana ukończyła przejazd w czasie 8:16,778. W związku z powyższym, wydawało się, że zwycięzca jest już znany.

Elon Musk może być dumny, ze swoich osiągnięć i świetnej pracy Pobsta

Niewiarygodne przyspieszenie tuż po starcie, znalazło potwierdzenie w ostatecznym wyniku przejazdu Randy’ego Pobsta. Fani nie musieli długo czekać, zanim Model S Plaid wziął ostatni zakręt.

Czas Tesli, na skróconej trasie Pikes Peak, wyniósł 6:57.220. W rezultacie można przypuszczać, że pełna trasa mogłaby jej zająć czas 9:20.  Tym samym elektryk, skutecznie pozbawił Acurę NSX Robinsona, szczytowej pozycji w Exhibition Class.

Jak donosi wpis  na Twitterze Out of Spec Studios, legendarny kierowca, Randy Pobst był wynikiem zachwycony.

To był dobry bieg. Biegaliśmy dobrze. Mnóstwo mocy, wzięło wszystko, co miał do zaoferowania slick Yokohama. Zrobiliśmy małą zmianę stabilizatora, aby spróbować lepiej go zrównoważyć. Naprawdę się cieszę, że tak zrobiliśmy. Hamulce utrzymały się, zawieszenie było fantastyczne” – powiedział Pobst, podnosząc pięść po obejrzeniu wyników.

Imponujący czas, samochodu ze stajni Elona Muska, jest konkurencyjny dla wielu szalonych samochodów  na zamówienie. W związku z tym, zespół Unplugged Performance i fani Tesli, nie kryli radości.  Wiwatom i uściskom nie było końca.

Nagranie świetnego przejazdu Tesli Model S Plaid, możesz obejrzeć poniżej.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News