Elon Musk dopiął swego i kupił Twittera! Kwota, jaką wydał robi wrażenie

Elon Musk dopiął swego i kupił Twittera! Kwota, jaką wydał robi wrażenie

elon-musk-kupil twittera

Podaj dalej

Elon Musk od jakiegoś czasu nosił się z zamiarem zakupu Twittera. Po ujawnieniu propozycji prezesa Tesli, by dokończyć wykup platformy mediów społecznościowych, zarząd firmy zdecydował się przyjąć jego ofertę. Potwierdził to w opublikowanym oficjalnie oświadczeniu.

Elon Musk przyjęty jednogłośnie przez zarząd Twittera

Według informacji Reuters, Elon Musk podobno rozpoczął wstępne rozmowy w niedzielę 24 kwietnia 2022 r. Transakcja została jednogłośnie zatwierdzona przez zarząd Twittera i ma zostać sfinalizowana w 2022 roku, pod warunkiem uzyskania zgody akcjonariuszy. Zarząd firmy potwierdził transakcję w poniedziałkowym oświadczeniu.

„Twitter, Inc. (NYSE: TWTR) ogłosił dzisiaj, że zawarł ostateczną umowę, która ma zostać przejęta przez podmiot w całości należący do Elona Muska , za 54,20 USD za akcję w gotówce w transakcji o wartości około 44 mld USD . Po zakończeniu transakcji Twitter stanie się spółką prywatną. Zgodnie z warunkami umowy, akcjonariusze Twittera otrzymają 54,20 USD w gotówce za każdą posiadaną przez nich akcję zwykłą Twittera po zamknięciu proponowanej transakcji. Cena zakupu stanowi 38% premię w stosunku do ceny zamknięcia akcji Twittera z 1 kwietnia 2022 r., czyli ostatniego dnia handlowego przed ujawnieniem przez Muska swoich około 9% udziałów w Twitterze”.

Zarząd Twittera Chari Bret Taylor powiedział:

„Zarząd Twittera przeprowadził przemyślany i kompleksowy proces oceny propozycji Elona z rozmyślnym skupieniem się na wartości, pewności i finansowaniu. Proponowana transakcja zapewni znaczną premię pieniężną i uważamy, że jest to najlepsza droga dla akcjonariuszy Twittera”.

CEO Tesli ujawnił swoje plany

Zakup Twittera, czyli cenionej przez Elona platformy społecznościowej wiąże się z realizacją wielu planów szefa Tesli. Twitter ma ogromny potencjał, który zamierza wykorzystać, co podkreślił w swojej wypowiedzi:

Wolność słowa jest podstawą funkcjonującej demokracji, a Twitter to cyfrowy plac miejski, na którym debatuje się o sprawach kluczowych dla przyszłości ludzkości” – powiedział Musk. „Chcę również, aby Twitter był lepszy niż kiedykolwiek, wzbogacając produkt o nowe funkcje, udostępniając algorytmy jako open source w celu zwiększenia zaufania, pokonując boty spamowe i uwierzytelniając wszystkich ludzi. Twitter ma ogromny potencjał – nie mogę się doczekać współpracy z firmą i społecznością użytkowników, aby go odblokować.”

Już na początku miesiąca pojawiły się informacje, że Elon Musk kupił ponad 9 procent udziałów Twittera. To uczyniło go największym udziałowcem sieci społecznościowej. Do tej pory zdarzało się, że ubolewał nad kwestią ograniczenia wolności słowa na Twitterze. W głównej mierze chodziło o kontrowersyjną ankietę, jaką swego czasu opublikował.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News