Elon Musk chce objąć nowe ważne stanowisko. Przez ten pomysł już traci na akcjach Tesli

Elon Musk chce objąć nowe ważne stanowisko. Przez ten pomysł już traci na akcjach Tesli

Taniec Elona Muska – Gigafactory Berlin

Podaj dalej

Odkąd ujawniono, że Elon Musk przejmie rolę dyrektora generalnego Twittera akcje Tesli odnotowały spadek. Wygląda na to, że zakupy szefa firmy najlepiej sprzedających się samochodów elektrycznych są zmartwieniem inwestorów. Ale nie oni jedni cierpią z tego powodu.

Akcje Tesli zanotowały spadek o 7%

Jak podały w czwartek źródła CNBC oczekuje się, że Elon Musk obejmie posadę dyrektora generalnego Twittera. Taka sytuacja potrwa przynajmniej do czasu zakończeniu przejęcia platformy mediów społecznościowych wartej 44 miliardy dolarów.

Ta wiadomość odbiła się na akcjach Tesli, które zanotowały spadek o prawie 7 % ( NASDAQ: TSLA ). To zaangażowanie Muska w Twittera, jest prawdziwym zmartwieniem inwestorów. Odwraca bowiem uwagę od firmy SpaceX, która produkuje samochody elektryczne i kosmiczne i Tesli.

Według CNBC Musk będzie dyrektorem generalnym Twittera przez „kilka miesięcy” po zakończeniu transakcji. Z dokumentów SEC wynika, że oficjalnie przejęcie platformy zakończy się do 24 października br. czyli 6 miesięcy od momentu, w którym Twitter ogłosił, że zaakceptował ofertę Elona w kwocie 54,20 USD za akcję.

W wyniku nowych zobowiązań kapitałowych, pożyczka Muska pod zastaw jego udziałów w Tesli wynosi obecnie 6,25 miliarda dolarów. Wcześniej mówiło się o kwocie 12,5 miliarda dolarów. Ta wiadomość powinna ucieszyć inwestorów, którzy obawiali się , że będzie ich znacznie więcej.

Według kwietniowego raportu Reutersa, Elon Musk pozyskał w czwartek około 7,14 miliarda dolarów w zobowiązaniach kapitałowych. Obecnie przymierza się do zastąpienia Paraga Agrawala na stanowisku Dyrektora. Po pierwszym spotkaniu obu panów nie było jasne jak będzie wyglądał zarząd po przejęciu Twittera przez Muska.

„Po zamknięciu transakcji nie wiemy, w jakim kierunku pójdzie platforma”, powiedział w rozmowie, która wyciekła na YouTube.

Elon Musk- Twitter stanie się platformą wolną od cenzury

Szef Tesli chciał przejąć Twittera, ponieważ nie zgadzał się ze strategią cenzury jaka tam obowiązuje. Szef Tesli zapowiedział, że będzie obecnie „ powszechną areną wolności słowa ” i planuje zarabiać na komunikacji rządowej i korporacyjnej.

Musk jest znany ze swoich nietypowych metod pracy. Zdarza się, że czasami śpi w fabrykach Tesli i nawet dołącza do pracowników na liniach produkcyjnych. Wyniki sprzedaży Tesli są imponujące, a SpaceX ma za sobą bardzo pracowite lata w swojej historii. Jednak zaangażowanie Elona w Twittera niewątpliwie może ten porządek rozchwiać.

Dodatowe obowiązki to spore obciążenie nawet dla pracoholika. Jaka będzie ostateczna rola Muska na Twitterze niedługo się dowiemy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News