Dziś promocja na 3 razy tańszy węgiel oraz ekogroszek. Polacy mają nową strategię, by z niej skorzystać

Dziś promocja na 3 razy tańszy węgiel oraz ekogroszek. Polacy mają nową strategię, by z niej skorzystać

tani węgiel i ekogroszek strategia zakupu

Podaj dalej

Problemy z zaopatrzeniem gospodarstw w węgiel i eko groszek trwają od kilku tygodni. Na składach węglowych cena tych produktów jest nawet 3-krotnie wyższa niż u producenta surowca. Dlatego Polacy korzystają z e-sklepu Polskiej Grupy Górniczej. Niestety sprzedaż ograniczono do dwóch dni w tygodniu, co stanowi spore utrudnienie. Dlatego klienci opracowali sposób na jego zakup.

Tani węgiel od PGG tylko we wtorki i czwartki

Dziś od godziny 16:00 Polacy mają kolejną okazję, by kupić dużo tańszy węgiel i eko groszek. Galopująca inflacja i wysokie ceny paliwa zmuszają mieszkańców Polski do poszukiwania oszczędności. Dlatego już ponad 13 000 gospodarstw domowych zdecydowało się zakupić węgiel bez pośredników, którzy narzucają skandalicznie wysokie marże. To prawdziwy rekord sprzedaży węgla za pośrednictwem e-sklepu PGG.

Tylko w ciągu dwóch dni sprzedażowych ponad 13 000 gospodarstw domowych kupiło węgiel z Polskiej Grupy Górniczej w cenach producenta: 2-3 krotnie taniej niż w składach węglowych. Wczoraj sklep PGG pobił kolejny rekord sprzedaży i zrealizowanych transakcji. Cała tygodniowa produkcja została sprzedana.

Podczas ostatniej sesji sprzedażowej do potrzebujących trafiło ponad 30 000 ton węgla, wykonano w tym celu prawie 7 000 transakcji. Cyfry wyglądają imponująco, ale czy jest się czym chwalić?

Polacy mają jedynie dwa dni w tygodniu, by móc zaopatrzyć gospodarstwa domowe w niezbędny surowiec. Ze względu na to, że pensje nie rosną w takim tempie, jak marże sprzedawców są zmuszeni korzystać z tej formy zakupu. Chętnych jest dużo a surowca mniej, o czym świadczy fakt, że sprzedano prawie 60 000 ton węgla w zeszły czwartek i wtorek. To tyle ile w zeszłym roku PGG sprzedała w ciągu kilku miesięcy.

węgiel i eko groszek jak taniej kupić

Zakup surowca podczas sesji sprzedażowej e-sklepu to prawdziwa loteria

Dziś sesja sprzedażowa w e-sklepie PGG rusza o godzinie 16:00. O tej porze większość Polaków kończy pracę. Zalogowanie się do e-sklepu często nie jest możliwe, ze względu na fakt, że w tym samym momencie robi to tysiące osób.

Ostatnia sesja sprzedażowa trwała prawie siedem godzin i sprzedano dzienny zapas, wyczerpując tygodniową produkcję surowca. To dużo mniej niż opiewa skala potrzeb. Spółka przeprasza i zapowiada zmiany.

Dziękujemy za zaufanie i cierpliwość, jednocześnie przepraszamy za trudności, które przy takiej skali sprzedaży mogły się zdarzyć. Zapewniamy jednak, że dział sprzedaży PGG robi wszystko, aby węgiel w cenach producenta trafił do jak największej ilości gospodarstw domowych” – zaznacza PGG.

W tym roku e-sklep PGG obsłużył ponad 93 000 klientów i sprzedał tą drogą ponad 342 000 ton węgla.

paliwa do domu węgiel i ekogroszek
Freepik

Klawisz F5 lub znany z PRL-u stacz- to recepta na to, by kupić węgiel w e-sklepie

Według informacji wnp.pl obecnie cała dobowa produkcja węgla opałowego dla gospodarstw domowych trafia na sprzedaż w trzech kanałach dystrybucji: za pośrednictwem e-sklepu PGG, bezpośrednio w kopalniach oraz za pośrednictwem autoryzowanych składów węgla.

Z wiadomych względów Polacy wybierają tę formę, która jest najwygodniejsza, dostępna dla wszystkich i najtańsza. PGG zapewnia przy tym, że ta forma zakupu będzie cały czas dostępna. Producent pracuje nad rozwojem kanału sprzedaży internetowej sprzedaży, by zwiększyć jego efektywności do 100 proc. dziennej produkcji.

To wydaje się być niewystarczające, bo węgla i eko groszku jest zwyczajnie mniej niż potrzeba. Rynek nie jest w stanie zastąpić importu rosyjskiego węgla, który zapewniał Polsce ok. połowy surowca spalanego w tzw. sektorze komunalnym. Importerzy wstrzymali kontraktowanie już w marcu, czekając na rozwój wydarzeń. Te przyszły w postaci unijnych sankcji, co w efekcie powoduje, że węgla nie ma albo kosztuje majątek.

Dlatego większość Polaków desperacko próbuje kupić węgiel sprzedawany przez Polską Grupę Górniczą. Polskie górnictwo produkuje ok. 5 mln ton grubego węgla. PGG informowało, że może zwiększyć produkcję o góra 1,5 mln ton.

Teoretycznie, dziś każdy chętny może się o godzinie 16: 00 zalogować do e-sklepu, ale węgiel kupią jedynie szczęściarze. Jak donoszą śląskie media, ze względu na dużą ilość chętnych za zakup węgla i eko groszku, odrodził się znany w PRL zawód „stacza”. W związku z tym, że mamy XXI wiek, tym razem nie stoją w tradycyjnej kolejce, ale w internecie, klikając bez ustanku na stronę PGG i liczą na szczęście jakie im przyniesie klawisz F5.

PGG zachęca klientów do łączenia form transportu, ponieważ takie rozwiązanie jest korzystne i tańsze dla klientów. Producent pomaga przy organizacji łączonego transportu, publikując m.in. na swojej stronie szczegółową listę firm transportowych.

Węgiel w nowej niższej cenie i według nowych zasad. Koniec z wysokimi marżami pośredników

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News