Dziś na kontach tysięcy Polaków ekstra ponad 2000 zł. To dodatek, o który nie muszą wnioskować

Dziś na kontach tysięcy Polaków ekstra ponad 2000 zł. To dodatek, o który nie muszą wnioskować

dodatek zus

Podaj dalej

Tysiące Polaków ma możliwość tego, by oprócz wynagrodzenia zyskać ekstra dodatek w maju. Nie muszą o niego wnioskować, bo wypłacany jest automatycznie. Warunkiem jego otrzymania jest bycie pracownikiem zatrudnionym w bardzo ważnej branży w Polsce.

Ponad 37 000 pracowników zyska dodatek 10 maja- kolejny w tym roku

Na finansowy dodatek na koncie mogą dziś liczyć pracownicy największego producenta węgla w kraju. To nie pierwsza taka wypłata w tym roku i nie ostatnia. To dlatego, że takie ekstra pieniądze to jedna z trzech wypłat realizowanych w ramach podpisanego porozumienia zarządu PGG z  organizacjami pracowniczymi.

Pierwszy raz pracownicy giganta węglowego PGG otrzymali go 10 marca. W zależności od stanowiska kwoty dodatku są różne. Najwięcej dziś otrzymają ci, którzy zatrudnieni są pod ziemią. Jakiego rzędu są to kwoty?

dodatek na konta
fot. freepik.com – mrshing08

Od 1670 brutto do 2670 złotych

Dodatek realizowanych w ramach trzech wypłat to jednorazówki wliczane do podstawy ustalania innych świadczeń tj. Barbórka czy 14 pensja.

Najwyższy dodatek otrzymają pracownicy zatrudnieni pod ziemią. To kwota 2670 brutto. Nieco mniej, bo 2170 zł brutto, otrzymają pracownicy zakładów przeróbki mechanicznej węgla i inni pracownicy fizyczni zatrudnieni na powierzchni. Pracownicy administracji mogą liczyć na dodatkowe 1670 zł brutto do wypłaty.

Kolejna taka wypłata przewidziana jest na dzień 10 lipca. Pracownicy zatrudnieni w PGG otrzymają te same kwoty na konta. To swojego rodzaju podwyżka realizowana w formie trzech jednorazowych dopłat w ciągu roku. Gigant węglowy zatrudnia obecnie ponad 37 000 osób. Czytaj również: Nowy dodatek co miesiąc dożywotnio. Sejm przyjął projekt korzystnej dla ponad 40 000 Polaków ustawy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News