Duże utrudnienia z tankowaniem paliwa. Odcinają także prąd i kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami

Duże utrudnienia z tankowaniem paliwa. Odcinają także prąd i kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami

utrudnienia strajk paliwa fr

Podaj dalej

Skala problemów, z jaką mają do czynienia kierowcy w Europie w obliczu konieczności tankowania paliwa, jest największa, z jaką mieli do czynienia ostatnio. Wszystko za sprawą trwającej od dziś ogromnej fali protestów, które mają wpływ na ciągłość dostaw paliw na stacje benzynowe. Właściciele samochodów elektrycznych też nie czują się bezpiecznie, bo planuje się również odciąć dostęp do energii elektrycznej.

Kierowcy wszystkich samochodów sparaliżowani we Francji

Od ograniczenia dostaw prądu po blokadę dostaw paliwa na stacje benzynowe. Z tym mają do czynienia kierowcy przebywający we Francji. Wszystko przez ogromną falę strajków pracowników państwowej firmy dystrybucyjnej EDF. Protest rozpoczął się dzisiaj i ma na celu wstrzymanie reformy emerytalnej.

Jak donosi Reuters to dopiero początek problemów z tankowaniem i transportem we Francji. Fala demonstracji dopiero przybiera na sile. Bierze w niej udział aż 8 związków zawodowych. Francuzi nie godzą się na to, by ustawodawstwo wymagało od nich pracy aż do 64 roku życia, by kwalifikowali się do pełnej emerytury państwowej.

Paliwa może zabraknąć

Kierowcy mogą się spodziewać dużych utrudnień z tankowaniem paliwa. Do każdego rodzaju samochodów. To dlatego, że strajkujący ograniczyli dostawy prądu o równowartość ponad dwukrotnego zużycia energii elektrycznej dla całego Paryża.

Bez prądu mają pozostać także sami deputowani, bo już w środę związkowcy z CGT Energie zagrozili, że będą odcinać go tym, którzy nową emerytalną ustawę popierają. Protesty w głównych francuskich miastach, w tym w Paryżu, Marsylii, Tuluzie, Nantes i Nicei, spowodowały w czwartek paraliż transportu. Turyści w konsekwencji nie mogli zwiedzać Wieży Eiffla, a stacje metra były częściowo lub całkowicie zamknięte. Podobna sytuacja panuje na lotniskach.

CGT poinformowało, że większość pracowników rafinerii w TotalEnergies (TOT) wyszła, przerywając dostawy produktów naftowych. Do strajków według informacji CNN dołączyli także nauczyciele. Na ulicach pojawiają się niebezpieczne sytuacje, gdy ofiarami tłumu padają samochody.

Podobna sytuacja miała miejsce kilka miesięcy temu, gdy dystrybutory paliwa wyschły całkowicie. Wówczas protestowano przeciwko coraz wyższym kosztom utrzymania i domagano się wyższych płac.

NIE PRZEGAP

Od 16 stycznia jest nowy bon na paliwa dla kierowców. Niektórzy mogą dostać nawet 1000 zł na tankowanie

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News