Dramat na S3. Ciężarówka zmiotła bariery i przewróciła się na bok. Kierowca diesla poszkodowany

Dramat na S3. Ciężarówka zmiotła bariery i przewróciła się na bok. Kierowca diesla poszkodowany

wypadek ciężarówki

Podaj dalej

Utrata kontroli nad samochodem jest bardzo niebezpieczna. Kierowcy samochodów osobowych, są zwykle w lepszej sytuacji. Zapanowanie nad ciągnikiem z naczepą, gdy wpadnie w poślizg to ciężkie zadanie. Zwłaszcza gdy  przewozi ciężki towar.

W poniedziałkowy wieczór, przed godziną 19-tą,  na węźle S3 Gorzów Zachód, doszło do koszmarnie wyglądającego wypadku, z udziałem pojazdu ciężarowego. Ładunek wysypał się na jezdnię a kierowca trafił do szpitala.

Ciężarówka zmiotła bariery i wylądowała na boku

Według wezwanych na miejsce służb ratowniczych, kierowca ciężarówki prawdopodobnie wpadł w poślizg. Nawierzchnię pokrywała gruba warstwa błota pośniegowego. W rezultacie ciągnik z naczepą zjechał na lewy pas i uderzył w bariery energochłonne.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Na skutek uderzenia ciężarówka przewróciła się na bok, a ciągnik się złamał. Zboże z naczepy wysypało się na jezdnię. Poszkodowany kierowca doznał obrażeń, w związku z tym został przetransportowany do szpitala.

ciężarówka po wypadku na S3

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami nawet do późnych godzin nocnych

Policja apeluje do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności i zdjęcie nogi z gazu. Wiele tras jest dziś zaśnieżonych i skutych lodem.

Polecamy zjeżdżać z S3 w Skwierzynie lub Renicach na „starą trójkę” – informuje podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Przed godziną 20:00, ruch w stronę Skwierzyny i Szczecina odbywał się prawym pasem.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News