Dostrojone Audi RS3 rzuca wyzwanie Audi R8. Zobacz ekscytujący wyścig na mokrej nawierzchni [WIDEO]

Dostrojone Audi RS3 rzuca wyzwanie Audi R8. Zobacz ekscytujący wyścig na mokrej nawierzchni [WIDEO]

audi r8 vs RS3

Podaj dalej

Wyścigi drag nie wyszły z mody i przeżywają renesans, dlatego dziś oglądamy gorącego hot hatcha od Audi w wyścigu z królem sportowych modeli producenta z Ingolstadt. To nieco kłopotliwa sytuacja, gdy w szranki stają samochody tej samej marki, ale kto by nie chciał zdetronizować R8?

Audi RS3 z mocą ponad tysiąca koni walczy o podium na ćwierć mili

Dziś proponujemy ci zmagania dostrojonego do mocy 1090 KM Audi RS3 z podwójnie doładowanym R8. Jak wiesz, wyścigi drag nie są ani skomplikowane ani drogie i gwarantują nieco emocji, dlatego wciąż wzbudzają zainteresowanie.

Mocny pięciocylindrowiec z silnikiem benzynowym o pojemności 2,5 l zmierzył się ostatnio z 1000-konnym Porsche 911 Turbo S. To starcie zakończyło się remisem, co oznacza, że ten hot hatch jest niezwykłą maszyną. Czy ma szansę wygrać z R8?

Król sportowych modeli od Audi Sport dysponuje mocą 1100 koni, które generuje silnik o pojemności 5,2l V10. Zmodernizowano go o zestaw Push Performance Twin Turbo, w związku z tym waży 1595 kg. Jego rywal pomimo ulepszeń waży jedynie 1440 kg.

audi r8 vs RS3 2 drag race

Sprint po mokrej nawierzchni i zero na oponach Pirelli zapowiadają emocjonujący wyścig

W przeciwieństwie do innych testów nie zobaczysz tutaj tradycyjnego przejazdu i testów przyspieszania do setki. Zamiast tego zobaczysz dwa niezwykłe samochody, które jadą w linii prostej w walce o idealny start.

Kiedy samochody ustawiają się do pierwszej bezpośredniej bitwy zobaczysz, jak Audi R8 walczy z nadmiernym poślizgiem kół. Pomimo tego, że obaj kierowcy mają problemy z jazdą po linii prostej, to sytuacje, a R8 wydaje się być gorsza. Dlatego fajnie byłoby kiedyś obejrzeć te zmagania, ale na suchej nawierzchni.

Po czterech wyścigach Audi RS3 znajduje się kilka razy na szczycie tej gry. Korzysta z całego zasobu mocy w wyścigu z rolki. Obaj kierowcy rozpędzają samochody do prędkości 80 km/h i toczą bitwę na mokrej nawierzchni.

Patrząc na liczby to dość wyrównany wyścig i dopiero czwarty bieg ujawnia zwycięzcę. Czy będzie nim genialne R8? Sprawdź sam

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News