Dodatkowe pieniądze dla Polaków już pewne. Rząd zmienia przepisy- będzie ekstra 300 zł co miesiąc

Dodatkowe pieniądze dla Polaków już pewne. Rząd zmienia przepisy- będzie ekstra 300 zł co miesiąc

dodatek od lipca

Podaj dalej

Ostatnie miesiące przynoszą zmiany wielu przepisów obowiązujących Polaków, dzięki którym mogą zyskać dodatkowe pieniądze na utrzymanie co miesiąc. Nowe świadczenie pojawi się już w wakacje i pozwoli wielu rodakom zyskać ekstra 300 zł co miesiąc.

Od 1 lipca dodatkowe pieniądze zyska spora grupa seniorów

Najnowsze przepisy na dodatkowe pieniądze dla Polaków mają wejść w życie już w lipcu. Dodatek w wysokości 300 zł co miesiąc zyska tysiące seniorów. Rada Ministrów zadecydowała bowiem, że na takie świadczenie pieniężne w dobie wysokich rachunków zasługują osoby pełniące funkcje sołtysa w czasach aktywności zawodowej.

Ustawa precyzuje, że takie dodatkowe pieniądze otrzymają ci sołtysi i sołtyski, którzy pełnili taką funkcję przez co najmniej 10 lat. Na dodatek takie świadczenie ma podlegać waloryzacji, co roku, tak jak inne, które dotyczą seniorów. Dlaczego rządzący postanowili wesprzeć akurat tę grupę seniorów?

Jak zaznaczył premier – „bezinteresowne poświęcanie czasu przez sołtysów i sołtyski to wzór dla wszystkich mieszkańców Polski i dowód prawdziwie obywatelskiej postawy”. Czytaj także: Polacy często nie wiedzą, że mogą tyle zyskać. Ten nowy rządowy dodatek to tysiące złotych w portfelu

dodatkowe pieniadze wiec sołtys
Pixabay

Kiedy można się ubiegać o nowy dodatek do emerytury?

Wraz z początkiem lipca o dodatkowe pieniądze będą mogli wystąpić sołtysi i sołtyski, którzy osiągną odpowiedni wiek. Dla pierwszych z nich to 65 lat, a w przypadku drugich 60.

Wniosek o jego wypłatę należy skierować do KRUS. Wzór dokumentu pojawi się w rozporządzeniu ministra rolnictwa i rozwoju wsi, w porozumieniu z ministrem spraw wewnętrznych i administracji.

Ponadto oprócz wniosku konieczne może być dołączenie zaświadczenia o pełnieniu wspomnianej funkcji. Trzeba będzie je pobrać od właściwego wójta (burmistrza, prezydenta miasta).

Taka forma finansowego wsparcia to nagroda za bezpłatne pełnienie ważnej funkcji przez lata. Sołtysi bowiem poświęcają swój czas i wysiłek na rzecz poprawy funkcjonowania społeczności wiejskiej. Organizując życie społeczno-kulturalne, ale także zarządzając mieniem komunalnym i gminnym.

NIE PRZEGAP

Tysiące Polaków może zyskać nowy jednorazowy dodatek. Dla kogo rząd przeznaczy nawet 8000 złotych?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News