Dodatkowe 500 zł do emerytury. Tysiące seniorów powinno wiedzieć, co zrobić, by tyle co miesiąc zyskać

Dodatkowe 500 zł do emerytury. Tysiące seniorów powinno wiedzieć, co zrobić, by tyle co miesiąc zyskać

dodatek od lipca

Podaj dalej

Przejście na emeryturę oznacza dla wielu polskich seniorów niższe dochody, niż te, jakie uzyskiwali z pracy co miesiąc. Każde dodatkowe pieniądze są ważne, bo pozwolą zyskać większe kwoty co miesiąc na niezbędne wydatki. Nie każdy bowiem na emeryturze ma możliwość dalszego zarobkowania. Uzyskanie kilkuset złotych do świadczenia jest możliwe- już w najbliższym czasie.

Dodatkowe 500 zł zyskać może ponad 300 000 seniorów

Jak uzyskać dodatkowe kilkaset złotych? O to może się starać nawet 300 tys. seniorów, które planują właśnie przejść na emeryturę. O tym, czy zdobędą ekstra pieniądze do świadczenia, zadecyduje jeden ważny element.

Według publikacji portalu „Fakt” wysokość świadczenia dla seniorów może być dużo wyższa, jeśli zdecydują się je odwlec w czasie. Ci, którzy poczekają z decyzją do lipca, mogą zyskać emeryturę wyższą nawet o setki złotych.

Dodatkowe 500 zł można bowiem zyskać za sprawą rocznej waloryzacji kapitału, jaki przez lata polscy seniorzy zgromadzili w ZUS.

dodatek dla seniorów emerytura zus
Freepik

Kiedy najlepiej wnioskować o świadczenie?

Jak czytamy w publikacji portalu Fakt:

„Roczna waloryzacja przeprowadzana jest raz w roku – w czerwcu, ale dopiero składając wniosek o emeryturę w drugiej połowie roku, czyli najwcześniej od lipca, senior odczuje jej skutki w portfelu”

Eksperci Faktu, posługując się przykładem 60-letniej emerytki z kapitałem 500 000 zł w ZUS, wyliczyli, że przejście na emeryturę w lipcu, a nie w czerwcu da jej dodatkowe 300 zł do świadczenia.

Warto pamiętać o tym, że emerytura od lipca daje gwarancję wypłaty „czternastki”. Rząd obiecuje, że takie świadczenie wprowadzi na stałe. W tym roku w 100% otrzymają ją seniorzy, których emerytura lub renta nie przekroczy progu dochodowego. Mowa jest o kwocie 2900 brutto. Na konta seniorów wpłynie kwota maksymalnie 1588 zł brutto (1445,48 zł netto). Pozostali emeryci dostaną świadczenie pomniejszone o każde 100 zł powyżej limitu.

NIE PRZEGAP

Ten dodatek trafi na konta wszystkich. Przelewy dla pracujących Polaków i seniorów wyniosą od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News