Dodatkowe 500 plus od lipca. Rząd opublikował właśnie ważne dane - wiadomo, kto je dostanie

Dodatkowe 500 plus od lipca. Rząd opublikował właśnie ważne dane - wiadomo, kto je dostanie

dodatek zus

Podaj dalej

Rząd ujawnił właśnie, kto może zyskać dodatkowe 500 plus złotych w tym roku. Opublikowany w Monitorze Polskim wskaźnik waloryzacji emerytur i rent wskazuje na to, jaka będzie podwyżka świadczeń dla tych, którzy poczekają z decyzją przejścia na emeryturę.

Warto poczekać by zyskać 500 plus doświadczenia

Ponad 30000 osób w tym roku osiągnie w Polsce wiek emerytalny, a niektórzy zyskają dodatkowe 500 plus do emerytury. Wiadomo już, że nie warto kończyć kariery zawodowej w maju, ani w czerwcu. To dlatego, że lipiec wypada najkorzystniej finansowo.

Na waloryzacji można sporo zyskać, bo wyniosła ona więcej niż zakładane 14%. W rezultacie dwa miesiące dłużej w pracy pozwolą emerytom zyskać 300,400 a nawet 500 zł. Waloryzacja, czyli podwyżka to nic innego jak dopisania do konta ekstra pieniędzy. Przykładowo jeśli na koncie emerytalnym zgromadziliśmy 400 000 zł, to w lipcu kwota wzrośnie o  57 000 zł Czytaj takżePodatkowy prezent od rządu dla setek tysięcy Polaków. Zwroty sięgną nawet 4000 złotych

dodatek 500 plus dla seniorów
Freepik

Na jakiego rzędu podwyżkę można liczyć?

Jak wyjaśnia w swojej publikacji Fakt, dla 60-letniej kobiety, która zgromadziła 400 000. zł składek, przejdzie teraz na emeryturę, oznacza świadczenie w wysokości 1573 zł brutto. Jeśli zaś zrobi to w lipcu i skorzysta z waloryzacji zyska dodatkowe 226 zł.

Jak to wygląda w przypadku wyższych lub niższych kapitałów można znaleźć w tabelach opublikowanych tutaj. Trzeba jednak pamiętać o tym, by podejmując decyzję o przejściu na emeryturę nie kierować się jedynie wskaźnikiem. Dla precyzyjnego wyliczenia zysku na świadczeniach warto udać się do ZUS. Czytaj także: Rząd szykuje nowy dodatek. Polki dostaną aż 7000 zł- oto, na co i kiedy je mogą wydać

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News