Dodatek w 500 plus. ZUS informuje- ci rodzice nie dostaną pieniędzy w dotychczasowym terminie

Dodatek w 500 plus. ZUS informuje- ci rodzice nie dostaną pieniędzy w dotychczasowym terminie

dodatek 500 plus terminy wyplaty

Podaj dalej

Rodzice pobierający dodatek na wychowanie dziecka 500 plus muszą być przygotowani na ważne zmiany. Dotyczą one terminów wypłat świadczenia. Komunikat w tej sprawie wydał organ realizujący wypłaty. Wiadomo, że od czerwca może sporo się w tej kwestii zmienić.

Obecne terminy tylko do 31 maja- dla kogo późniejsze zmiany?

Rodzice, którzy chcą kontynuować pobieranie świadczenia 500 plus na dziecko po maju 2023 roku, muszą się liczyć z ważnymi zmianami w terminach wypłat. Jego wysokość niestety od 1 czerwca pozostanie niezmienna. Czytaj także:Dodatek 800 plus. Rządzący mówią Polakom jasno- NIE, dla takiego świadczenia w tym roku 

ZUS jednak zrealizuje wypłaty 500 plus w innych terminach, niż robił to obecnie. Teraz rodzice otrzymywali je kolejno w 2., 4., 7., 9., 12., 14., 16., 18., 20. i 22. dniu miesiąca. Przypadające w tym czasie święto lub niedziela, są zaś równoważne z wcześniejszą wypłatą świadczenia. Zmiany jakich należy się spodziewać, to wynik kolejnego naboru wniosków i zakończenia obecnego okresu świadczeniowego.

dodatek
Pixabay

Jakie nowe daty na dodatek 500 plus ?

Stały termin wypłaty znany każdemu z rodziców, który dodatek otrzymywał zmieni się od czerwca. To tylko w przypadku, gdy nowy wniosek nie wpłynął jeszcze do urzędników. Co wówczas z terminami wypłat 500 plus?

Zakład będzie dla takich osób wyznaczał najbliższe terminy wypłat. Nie zawsze mogą się one pokrywać z obecnymi datami przelewów – informuje Paweł Żebrowski rzecznik ZUS, cytowany w publikacji dziennika „Fakt”.

Taką informację rodzice znajdą na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, po uprzednio rozpatrzonym wniosku. Niestety niektórzy rodzice w czerwcu w ogóle mogą nie uzyskać dodatku 500 plus. Tak będzie w przypadku rodziców, którzy jeszcze wniosku o świadczenie nie złożyli i zrobią to w czerwcu lub lipcu. Nie muszą się jednak martwić, bo mogą liczyć na wypłatę z wyrównaniem w lipcu, lub w sierpniu. Najprościej wyjaśnia to poniższe zestawienie terminów wypłat.

Wypłata 500 plus za wnioski złożone od:

– 1 do 31 maja – nastąpi do 31 lipca wraz z wyrównaniem za czerwiec,
– od 1 do 30 czerwca – nastąpi do 31 sierpnia wraz z wyrównaniem za miesiące czerwiec i lipiec,
–  1 do 31 lipca – wypłata świadczenia nastąpi do 30 września, pieniędzy za czerwiec nie będzie,
– od 1 do 31 sierpnia – wypłata do 31 października, brak wypłaty za miesiące czerwiec i lipiec.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News