Dodatek ponad 4000 zł w trzech ratach dla tysięcy Polaków. Rekompensata za drożyznę już wiosną na kontach - bez żadnych wniosków

Dodatek ponad 4000 zł w trzech ratach dla tysięcy Polaków. Rekompensata za drożyznę już wiosną na kontach - bez żadnych wniosków

dodatek na drożyzne uk

Podaj dalej

Rosnące koszty utrzymania i rachunki w sklepach są przyczyną ciężkiej sytuacji wielu Polaków. Rządzący robią, co mogą, oferując nie jeden dodatek, aby złagodzić skutki inflacji i kryzysu, jaki trwa już od ponad roku. Ciężka sytuacja spowodowana rosnącymi rachunkami, to problem, jaki spędza sen z powiek nie tylko Polakom w kraju, ale także milionom zamieszkujących za granicą.

Wiosenny budżet odciąży portfele Polaków zamieszkujących na wyspach

Brytyjskie Ministerstwo Pracy i Emerytur (DWP) opublikowało we wtorek najświeższe informacje, na temat wsparcia, jakiego może udzielić najmniej zarabiającym, albo zmagającym się z wysokimi kosztami życia. Oprócz pracujących, wsparcie dostaną także emeryci. Suma wszystkich dodatków, jakie można uzyskać w tym roku w Wielkiej Brytanii to łącznie 1350 funtów.

Co ważne, wypłacone w ciągu najbliższych 12 miesięcy pieniądze nie wymagają w większości przypadków składania żadnych wniosków. Trafią na konta potrzebujących w oparciu o otrzymywane przez nich świadczenia. Łącznie można będzie uzyskać aż 5 płatności przyznawanych według określonych kryteriów.

To, co najprawdopodobniej najbardziej wspomoże rodaków na wyspach, to pomoc finansowa, która pozwoli obniżyć koszty utrzymania.

dodatek od drozyzny emerytura uk
Pixabay

Dodatek na drożyznę płatny w ratach wyniesie ponad 4800 zł

Polacy zamieszkujący Wielką Brytanię w tym roku mogą liczyć na dodatek od drożyzny w wysokości 900 funtów. Płatność będzie realizowana w trzech ratach: 301 funtów, 300 funtów i 299 funtów.

Dokładnych dat jeszcze nie określono, ale wiadomo, że pojawią się wiosną tego roku, następnie w listopadzie 2023 i wiosną 2024 r. Jakie kryteria trzeba spełniać, by wsparcie finansowe dostać?

Według informacji rządowej, na taki dodatek mogą liczyć Polacy i otrzymujący następujące wsparcie i zasiłki.
-Kredyt uniwersalny
-Zasiłek dla osób poszukujących pracy oparty na dochodach
-Wsparcie dochodu
-Zasiłek z tytułu zatrudnienia i wsparcia uzależniony od dochodów
-Kredyt emerytalny
-Pracowniczy kredyt podatkowy
-Zasiłek na dziecko.

Na finansowy dodatek mogą liczyć także seniorzy. W ich przypadku kwota wyniesie 300 funtów ( 1600 zł), które wpłyną na ich konta przed zimą, w listopadzie. Osoby niepełnosprawne w tym roku uzyskają dodatek 150 GBP z tytułu kosztów utrzymania. Wsparcie wypłacone będzie w okresie letnim. Szczegółowe dane na temat terminów wypłat, pojawią się na stronie TUTAJ.

NIE PRZEGAP

Jednorazowy dodatek na paliwo w wysokości 500 zł. Zapisy tylko do 28 lutego – pieniądze bezpośrednio na konto

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News