Dodatek na zimę także w 2023 roku. Kto dostanie 1500, a kto 3000 złotych jesienią?

Dodatek na zimę także w 2023 roku. Kto dostanie 1500, a kto 3000 złotych jesienią?

dodatek od kosztow i na zime

Podaj dalej

Pakiety płatności dla osób o niewielkich dochodach to w dobie kryzysu najczęściej dodatek finansowy na walkę z drożyzną. Z kosztami utrzymania zmaga się wiele osób. Często są one uzależnione od świadczeń, jakie co miesiąc otrzymują i nie pozwalają poradzić sobie z cenami w sklepach i rachunkami za czynsz i energię.

Zima znów może być nieco tańsza dla niektórych

Polacy mogli w tym roku liczyć na dodatek na paliwa stałe. Pozwoliło im to obniżyć rachunki za węgiel lub ekogroszek na zimę. Ceny surowców nie pozwalały kupić za 3000 zł zbyt wiele, ale dzięki ciepłej zimie udało się ją przetrwać bez większych przeszkód.

Niektórzy rodacy dostawali specjalny pakiet płatności na walkę z drożyzną. Dodatkowa kwota na utrzymanie płatna w ratach będzie do wydania także w tym i w przyszłym roku. Taką informację już oficjalnie potwierdzono. Od listopada tego roku pojawi się także kolejne wsparcie typowo związane z wydatkami na zimę. Będzie ono jednorazowe- kto je otrzyma?

portfel pieniądze dodatek inflacyjny
Pixabay/Davie Bicker

Polacy w takiej sytuacji mogą liczyć na dodatek do świadczeń

Departament Pracy i Emerytur (DWP) zapewnia pomoc finansową osobom zmagającym się z kosztami utrzymania w Wielkiej Brytanii. W tym miesiącu wystartował nowy rok budżetowy, w związku z tym, osobom o niskich dochodach będą wypłacane nowe świadczenia z tytułu kosztów utrzymania oraz dodatkowo na zimę.

O takie wsparcie nie trzeba wnioskować, ponieważ wypłaca się je tym, którzy korzystają ze świadczeń takich jak zasiłek dla bezrobotnych, kredyt uniwersalny, zasiłek na dziecko, czy też kredyt emerytalny albo wsparcie z tytułu niskich dochodów. Oprócz tego, że wszyscy otrzymają dodatek od drożyzny na kwotę 900 funtów w ratach, to niektórzy zyskają dodatkowe pieniądze.

To tak zwany Winter Fuel Payment w kwocie do 300 funtów, płatny w listopadzie. To zimowa dopłata na ogrzewanie. Trafi do osób urodzonych przed 25 września 1957 r. oprócz 300 funtów kolejnej raty dodatku na życie jesienią. W sumie daje to ponad 1500 zł (600 funtów).

Najbliższa płatność z puli rządowych 900 funtów będzie do wydania do 17 maja. Kolejne raty wypłat odbędą się jesienią tego roku, a potem już w przyszłym roku w kwietniu. To będzie trzecia, a zarazem ostatnia rata dodatku rekompensującego drożyznę w sklepach. Tym razem o wartości 299 funtów.

NIE PRZEGAP

Z dodatku na węgiel można będzie korzystać dłużej. Ustawa czeka na podpis prezydenta

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News