Dodatek na paliwo 2023. Tylko z tym wnioskiem i do 28 lutego

Dodatek na paliwo 2023. Tylko z tym wnioskiem i do 28 lutego

dodatek oslonowy 2023

Podaj dalej

Wydatki na paliwo można ograniczyć, nie tylko umiejętnie korzystając z samochodu, ale także korzystając z formy dofinansowania w postaci dodatku rządowego. To nie pierwszy raz, kiedy w Polsce można skorzystać z dopłat w ramach prowadzonej działalności. W tym roku dofinansowanie jest wyższe, niż w poprzednim.

Dodatek finansowy na paliwo obniży rachunki z ostatnich 6 miesięcy

Rządowy dodatek na paliwo to nic innego jak zwrot kosztów akcyzy na diesla wykorzystanego do produkcji rolnej. Składając wniosek do właściwego wójta, burmistrza lub prezydenta można odzyskać podatek z ostatnich 6 miesięcy.

Nabór wniosków, do których należy załączyć faktury za tankowani diesla, od 1 sierpnia 2022 r. do 31 stycznia 2023 upływa 28 lutego. Kolejny termin dopiero naboru wniosków wystartuje z początkiem sierpnia i potrwa do końca miesiąca.

benzyna diesel paliwo ceny paliw
fot. freepik.com – Rawf8.com

Rekompensata wyższa niż w 2022 roku

Rządzący jeszcze w 2022 roku zdecydowali się podnieść wysokość dopłat. Objęto nim również większą grupę rolników. Na stawkę 1,20 zł do litra diesla mogą liczyć m.in. producenci trzody chlewnej.

Rekompensaty za zużyte paliwo wypłaca się w dwóch terminach, adekwatnie do składanych wniosków. Pierwsze pieniądze trafią do rolników od 3 do 28 kwietnia 2023 roku. Kolejne wypłaty przewidziano na okres od 2 do 31 października 2023 roku.

NIE PRZEGAP

Tani węgiel. Trzeba się pospieszyć, kończy się kluczowy termin przyjmowania wniosków

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News