Dodatek na LPG też można dostać. Wystarczy mieć jeden dokument

Dodatek na LPG też można dostać. Wystarczy mieć jeden dokument

dopłaty do lpg

Podaj dalej

Ogrzewający domy gazem LPG też mogą liczyć na finansowe wsparcie na paliwo do ogrzewania domu. Pieniądze tak jak dodatek na węgiel trafią na konto tych, którzy złożą odpowiedni wniosek. Ile i komu przysługuje dofinansowanie?

Dodatek do skroplonego gazu LPG- tylko z tym dokumentem

Ogrzewanie domu gazem LPG może być tańsze o rządowy dodatek, który właśnie określono przepisami. Podobnie jak w przypadku węgla będzie on przysługiwał gospodarstwom domowym ogrzewającym nim domy. Zasady wypłacania są takie same jak w przypadku węgla i wymagają od wnioskodawcy posiadania deklaracji CEEB. Ile wynosi dopłata do gazu?

Jednorazowy dodatek dla gospodarstw domowych, korzystających z gazu LPG do ogrzewania domów wyniesie 500 zł. Trzeba pamiętać, że dostanie go każde gospodarstwo domowe, a nie każdy właściciel nieruchomości.

To bardzo ważny zapis, który bierze pod uwagę fakt, że w nie wszyscy korzystający z ogrzewania są właścicielami nieruchomości, jakie zamieszkują. Ponadto zdarzają się sytuacje, gdy w jednej nieruchomości zamieszkuje kilka rodzin. Wtedy każdemu z gospodarstw domowych przysługuje odrębny dodatek do gazu LPG.

węgiel dopłaty do lpg i pelletu
Pixabay

Złożyłeś wniosek o dodatek węglowy? Dopłaty do gazu nie dostaniesz

Dodatek do gazu nie przysługuje tym gospodarstwom domowym, które złożyły już wniosek albo którym przyznano dodatek węglowy. To dlatego, że dopłaty do ciepła przysługują na gospodarstwo domowe, a nie na źródło ogrzewania.

Ta definicja jest bardzo ważna i oznacza osoby, które muszą wspólnie gospodarować nieruchomością, co nie oznacza, że samotnym rodzicom dodatek się nie należy. Przysługuje on także najemcom. W jaki sposób starać się o dodatek?

Rządzący przewidują możliwość składania wniosków o dopłaty na LPG do 30 listopada br. Podobnie jak w przypadku wniosku o dopłatę na węgiel wzór Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Nastąpi to zaraz po uchwaleniu ustawy, a rozporządzenie określi jego formę i sposób składania. Wiadomo, że trafi do tych samych instytucji, co obecne wnioski o dopłaty na węgiel.

Rada Ministrów już przyjęła projekt ustawy, a nowe przepisy mają wejść w życie w trybie pilnym. Oczekuje się, że nastąpi to pod koniec września, a najpóźniej w październiku.

Polacy w obliczu największego w historii kryzysu. Brakuje węgla i nie będzie też gazu

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News