Dodatek na jeszcze nienarodzone dziecko? Taki już istnieje, kto może go dostać?

Dodatek na jeszcze nienarodzone dziecko? Taki już istnieje, kto może go dostać?

dodatek na kobiet w ciazy

Podaj dalej

Zwolnienie z podatku, jednorazowy dodatek czy zasiłki miesięczne. Rodziny mogą dziś się starać o wiele świadczeń. Ich charakter zależy jedynie od pomocy, jaką oferują rządzący. Ci zaś decydują się na różne rozwiązania. To w zależności do tego, jak wygląda kwestia utrzymania i codziennych rachunków obywateli oraz ważnej kwestii demografii.

Dodatek na nienarodzone dziecko? Taki już jest i jest płatny od 7 miesiąca ciąży

W związku z niżem demograficznym, jaki panuje również w Polsce, przemyślano kwestię zachęt dla przyszłych matek, wprowadzając dodatek finansowy. Ten przysługuje już wtedy, gdy jeszcze są w ciąży. Wiadomo, że przyszła mama musi ponieść koszty rewolucji, jaka zachodzi w jej życiu i przygotować się do narodzin dziecka. To trudne zwłaszcza dla samotnych matek.

Dodatek na miarę 500+ to zatem nic innego jak wsparcie finansowe, a nawet rodzaj premii. Jego wysokość zależna jest od kondycji finansowej i sytuacji rodzinnej. W związku z tym konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku. Gdzie kobiety mogą taki dodatek uzyskać?

dodatek wlochy
Pixabay

Wypłaty to nawet 870 zł

Taki jednorazowy dodatek przyznawany na małoletnie dziecko już w 7. miesiącu ciąży (a raczej w momencie wejścia w 8. miesiąc) należy się mamom we Włoszech. W zależności od daty porodu, kobiety w ciąży, moga one zyskać dwa lub trzy dodatki na raz,  ponieważ realizacja wypłat z wniosku następuje dopiero po urodzeniu dziecka.

Wysokość wypłaty zależna jest od ISEE w momencie składania wniosku. To wskaźnik równoważnej sytuacji ekonomicznej. Od stycznia 2023 r. osoby z ISEE poniżej 16 215 euro mają prawo do dodatku na kwotę 189,20 euro miesięcznie. Plus wszelkie dopłaty. Powyżej tej kwoty dodatek maleje aż do 54.10 euro dla osób z ISEE wyższym niż 43 240 euro .

O taki dodatek mogą się starać kobiety, które straciły pracę. W takiej sytuacji mogą wnioskować o dodatek ciążowy do gminy zgodnej z miejscem zamieszkania. Każdej, która jest bezrobotna i ma ISEE poniżej 19 185,13 euro (limit w 2023 r.), przysługuje wsparcie w wysokości 383,46 euro (1766 zł.). Tyle pieniędzy dostaje się dodatkowo przez pięć miesięcy, w przypadku narodzin jednego dziecka.

Oprócz takiego dodatku,  kobiety w ciąży mogą korzystać we Włoszech jeszcze z innych świadczeń. To premia za zapis do żłobka i pomoc domową 2023, dopłata do kosztów, jakie rodzice ponoszą za przedszkola w rejonie Emilia-Romania. Ponadto mogą liczyć na ulgę składkową w wysokości 50% składek na ubezpieczenie społeczne płaconych przez pracujące matki zatrudnione w sektorze prywatnym.

NIE PRZEGAP

Dodatek małżeński. Polacy nie wiedzą, że wystarczy jeden wniosek, by zyskali ponad 1000 zł do budżetu domowego

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News