Dodatek 800 plus. Rządzący mówią Polakom jasno- NIE, dla takiego świadczenia w tym roku

Dodatek 800 plus. Rządzący mówią Polakom jasno- NIE, dla takiego świadczenia w tym roku

dodatek na dziecko rodzice w niemczech

Podaj dalej

W związku z tym, że ze strony rządzących pojawiła się propozycja na dodatek 800+ dla Polaków, w Sejmie pojawił się wniosek o wprowadzenie przepisów już w tym roku. Złożyła go jednak opozycja, domagająca się waloryzacji świadczenia dla tysięcy rodziców jak najszybciej. Znamy już odpowiedź na to, czy takie przepisy wprowadzić się uda.

Projekt dopiero złożony w Sejmie, ale Polacy już wiedzą gdzie wyląduje

Jak pisaliśmy tutaj, projekt ustawy waloryzujący świadczenie 500 plus do 800 zł trafił już do Sejmu. Propozycję, by zaoferować Polakom więcej, niż 500 zł w tym roku złożyli posłowie opozycji. Także wczoraj na temat tego projektu wypowiedział się prezes PiS Jarosław Kaczyński.

To niepoważne, niemożliwe do przeprowadzenia. Tu chodzi o podtrzymanie programu, który przyniósł liczne pozytywne efekty, ale który został ograniczony przez proces inflacyjny. Ta podwyżka jest wyższa niż inflacja – powiedział na antenie Polskiego Radia Program I prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Wprowadzenie podwyżki już teraz to niewątpliwie ingerencja w budżet państwa, który już przyjęto. Dlatego jak tłumaczy prezes PIS: To, co proponuje Donald Tusk to nerwowa reakcja na nasze propozycje.

dodatek 800 plus na dziecko rodzice
Freepik

Więcej wydatków na dodatek o 25 miliardów złotych

Waloryzacja 500 plus do 800+ według wyliczeń ekonomistów to dodatek ekstra 25 miliardów złotych do wydatków w budżecie. Wśród Polaków zdania na temat świadczenia wychowawczego są podzielone.

Coraz więcej jest głosów krytykujących świadczenie, które według nich powinni otrzymywać tylko ci rodzice, którzy pracują. To pozwoliłoby wydawać mniej z państwowego budżetu.

Zagłosuje na tych, którzy zabiorą wszystkie programy socjalne dla plebsu, wszystkie plusy i dodatki. Weźcie się w końcu za prace!- pisze czytelnik portalu Money.pl

Spora część nie kryje rozczarowania decyzją prezesa PIS-u. W komentarzach pod publikacjami pojawiają się wpisy:

Wielka inflacja zmusza do waloryzacji 500+. Im szybciej, tym lepiej, bo już od dawna oczekiwali tego beneficjenci programu. Należy podjąć też działania zwiększające dzietność, prorodzinne / budowa mieszkań, przedszkoli. kontrola– zniesienie VAT na art. dziecinne, kontrola opieki nad dziećmi, zwiększenie pomocy socjalnej etc/. Licytacja obietnic przed wyborami nie powinna mieć miejsca ………– pisze internauta podpisujący się jako pesymista.

Obecnie świadczenie wychowawcze jest wypłacane w ramach Programu Rodzina 500 Plus na każde dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia, bez względu na dochody rodziny. Wprowadzenie podwyżki o 300 zł od 1 stycznia 2024 roku na pewno pozbawi dodatkowych pieniędzy wszystkich tych rodziców, których dzieci mają 17 lat.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News