Dodatek 800+ już od czerwca?! Zaskakujący zwrot w sprawie ważnej ustawy dla Polaków

Dodatek 800+ już od czerwca?! Zaskakujący zwrot w sprawie ważnej ustawy dla Polaków

dodatek rodzina dziecko

Podaj dalej

Polacy z niecierpliwością oczekują decyzji rządu w sprawie świadczenia 500+, to dlatego, że jak zapowiadał dodatek ten wyniesie 800+. To oznacza, że rodzice zyskają dodatkowe 300 zł, ale nie wiedzą jeszcze kiedy. Dziś projekt ustawy w tej sprawie znalazł się w Sejmie. W bardzo zaskakujący sposób.

Dodatek 800+ trafił już do Sejmu

Podwyższenie świadczenia z 500+ do 800+ spotkała się z ogromną falą komentarzy, także wśród polityków. W przeciwnieństwie do innych ustaw uważa się, że taki dodatek powinien być, powinien być wyższy ze względu na inflację i najlepiej z nim nie czekać do przyszłego roku. Taką propozycję złożył Donald Tusk, co więcej ustawa o świadczeniu dla rodziców trafiła już do Sejmu.

Jej autorem nie jest jednak obóz rządzący, a opozycja. Projekt takiej ustawy złożyli bowiem posłowie Platformy Obywatelskiej. O tym fakcie poinformował szef klubu parlamentarnego KO-Borys Budka.

dodatek 800+
fot. Freepik

Zgodnie z propozycją świadczenie miałoby być wyższe już od 1 czerwca

W sprawie podwyżki świadczenia z 500+ do 800+ złożono konkretnie dwa projekty ustaw i każdy rekompensuje przez wyższy dodatek panująca drożyznę w sklepach. Przynajmniej częściowo.

W pierwszym z nich w sprawie rewaloryzowania świadczenia do 800 złotych, zakłada się, że zacznie ono obowiązywać w nowej kwocie już od 1 czerwca br. To sporo wcześniej niż zakładany przez rządzących początek 2024 roku.

W drugim projekcie ustawy złożonym dziś do sejmu jest mowa o podwyższeniu kwoty wolnej od podatku. Konkretnie z 30 do 60 000 złotych.

Oznacza to, że każda osoba, która zarabia dzisiaj ok. 6 tysięcy złotych, nie będzie płaciła podatku dochodowego – zapowiedział Borys Budka, cytowany przez Money.pl

Czy oba projektu ustaw mają szansę na ich rozpatrzenie w najbliższym czasie? Takie rozwiązanie odbyłoby się z wielką korzyścią dla Polaków. Problem w tym, że trwa kampania wyborcza, czyli okres rywalizacji o względy Polaków. Czytaj także: Rząd podjął ważną decyzję dla Polaków- nie wydadzą ani gorsza na autostrady. Wiadomo już, od kiedy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News