Do 30 listopada można mieć 300 zł ekstra do wydania. Wystarczy złożyć jeden wniosek

Nie jest tajemnicą, że Polacy nadal odczuwają drożyznę w swoich portfelach. W rezultacie dużą popularnością cieszą się wszelkie dostępne formy dofinansowania, gdzie na wniosek można zyskać ekstra środki do wydania. Takie w wysokości 300 zł są jeszcze dostępne do 30 listopada.

wniosek 300 plus
Podaj dalej

Kto i na jaki wniosek zyska 300 plus w portfelu?

Nie jest tajemnicą, że każdy wniosek, który pozwala zasilić budżety domowe Polaków ekstra pieniędzmi, jest warty złożenia. Dodatkowe 300 zł w portfelu można wydać na cokolwiek, bo ustawodawca nie przeprowadza kontroli wydatkowania otrzymanych pieniędzy. Gdzie i kto może taki wniosek składać?

Dodatkowe 300 zł to świadczenie rodzinne, więc skorzystać z niego mogą rodzice. Ustawodawcy oprócz świadczenia 800 plus oferują im także 300 plus niezależne od dochodu. Takie pieniądze wypłaca się bowiem w ramach wyprawki Dobry Start, dla uczniów szkół podstawowych, policealnych i uczniów szkół dla dorosłych. Takiej kwoty jednak nie da się uzyskać w przypadku gdy dziecko uzyska status studenta. Kwota 300 zł przysługuje na każde dziecko.

wniosek 300 plus
fot. pixabay

Pieniądze wypłaci ZUS – jak składać wnioski?

Warunkiem otrzymania świadczenia jest złożenie odpowiedniego wniosku do ZUS za pomocą drogi elektronicznej. Można to zrobić za pomocą portalu informacyjno-usługowego Emp@tia na stronie www.empatia.mpips.gov.pl, bankowości elektronicznej lub przez portal PUE ZUS.

ZUS wypłaca takie świadczenia tylko w formie bezgotówkowej. W związku z tym rodziny otrzymają świadczenie na wskazany na wniosku rachunek bankowy.
Wniosek o świadczenie może złożyć nie tylko rodzic dziecka, ale opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, czyli osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem. W takim wypadku warunkiem jest, aby dana osoba wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka.

W przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej o dodatkowe 300 zł może wystąpić rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo wychowawczej. Wniosek o świadczenie „Dobry start” należy złożyć najpóźniej do 30 listopada. CZYTAJ TAKŻE: Polscy kierowcy muszą wybrać – szykować portfele, albo zmienić samochód. To już w przyszłym roku

Przeczytaj również